Wiemy kto otrzymał w spadku dom po śp. Irenie Dziedzic. To cenna posiadłość

Wiemy kto otrzymał w spadku dom po śp. Irenie Dziedzic. To cenna posiadłość Źródło: Irena Dziedzic

Irena Dziedzic to jedna z ikon TVP. Kobieta zmarła na początku listopada, w wieku 93 lat. Chociaż media dotarły do informacji o jej śmierci dopiero po kilku tygodniach okazuje się, że w sprawie wciąż narastają liczne kontrowersje. Wyjaśniono już, kto przejmie majątek po zmarłej. 

Irena Dziedzic przyszła na świat w 1925 roku. W Telewizji Polskiej zaczęła pracować w 1956 roku (rok po jej założeniu). Prowadziła przez 25-lat popularny talk-show „Tele-Echo”. O jej śmierci powiadomiono dopiero 12 stycznia. W sprawie pojawiły się liczne kontrowersje. Pogrzeb dziennikarki odbył się 14 stycznia w Laskach pod Warszawą. Media szybko dotarły do informacji, że przez dwa miesiące jej ciało leżało w kostnicy, bo nie udało się znaleźć osoby odpowiedzialnej za pogrzeb. Dziennikarka żyła samotnie, więc spekulowano, kto dostanie po niej dom.

Irena Dziedzic majątek przepisała na tajemniczego sadownika

Ostatecznie "Super Expressowi" udało się ustalić, że Dziedzic przepisała swój majątek na ogrodnika z województwa łódzkiego. Odziedziczył po niej 150-metrowy dom na Saskiej Kępie w Warszawie. Ten wart jest 1,5 miliona złotych. Kobieta miała w ramach tzw. "odwróconej hipoteki" otrzymywać miesięcznie od sadownika 4,5 tysiąca złotych. Dzięki temu mogła opłacić opiekunkę. Jednak na drodze po otrzymanie spadku pojawiły się problemy. O majątek upomniał się osoby podające się na rodzinę. Sadownik - pan Bogdan - zgłosił sprawę do prokuratury.
 - Mężczyzna chce się uchronić przed ewentualną utratą należnego mu majątku (w grę prócz domu mogą wchodzić pamiątki, meble, książki), gdyż w sprawie Dziedzic pojawiły się tajemnicze osoby, niektóre podające się za jej rodzinę. Nie ma pewności, czy Dziedzic nie podpisała z nimi niekorzystnych dla siebie umów -  poinformował tabloid rzecznik Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Południe, Marcin Saduś. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:  [view-gallery id=345517 Irena Dziedzic zmarła w swoim mieszkaniu, w którym przebywała przez ostatnie lata sama. Przyczyny śmierci nadal są owiane tajemnicą. Nie wiadomo, co się stało ani dlaczego do tego doszło. – Umarła Irena Dziedzic, największa gwiazda polskiej telewizji w czasach PRL. Inteligencja, klasa, perfekcja, zawoalowana złośliwość, ironia – wszystko to fantastycznie łączyła w sobie. Zmarła 5 listopada 2018 roku w wieku 93.lat. Media nie podały informacji o jej śmierci. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia o godz. 13.00 w Laskach – poinformował na Facebooku Andrzej Luter. Kobieta pod koniec swojego życia w latach 2002 - 2006 prowadziła program "Punkt Widzenia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Dziedzic zagrała też w wielu filmach: "Jutro premiera", "Polowanie na muchy". Natomiast w filmach "Wojna domowa", "Kłopotliwy gość" i  "Szczur" wystąpiła jako sama. Ponadto w 1992 roku wydała swoją książkę "Teraz ja... 99 pytań do mistrzyni telewizyjnego wywiadu". Gwiazdę TVP pożegnali inni dziennikarze.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Zmarła, nie mogli jej pochować. Wiele tajemnic wokół śledztwa ws. śmierci gwiazdy TVP
  2. Irena Dziedzic czuła, że niedługo umrze? Szokujące odkrycie, tego nie wiedział nikt
  3. Szokujące informacje prokuratury ws. śmierci Ireny Dziedzic
  4. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach!
  5. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
 
  Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu