Irański podróżnik, który bada poszczególne państwa, jest zniesmaczony wizytą w Polsce. Uważa, że Polacy są biedakami, którzy nie potrafią mówić po angielsku i mają rasistowskie skłonności. 

To bez dwóch zdań najwięksi rasiści, jakich spotkałem podczas wizyt w ponad 30 krajach. Wydaje mi się, że nie lubią turystów, bo są naprawdę biedni (to jednak słaba wymówka) i wiedzą, że ciebie stać na więcej niż ich. Kiedy zaczynasz mówić po angielsku, odwracają się, jakbyś zabił im całą rodzinę. Gdy raz spytałem o drogę, młoda kobieta powiedziała mi prosto w twarz, że jestem obcy i mnie nie lubi, bo jest rasistką – opublikował Irańczyk na portalu podróżników.

Rozpoczęła się burzliwa dyskusja i ocenianie krajów, które podróżnicy odradzali odwiedzać. Oprócz Polski, negatywną opinię otrzymał między innymi Egipt. Przekonywano, że w kraju tym utrzymuje się nieprzyjemny zapach, a turyści są narażeni na niebezpieczeństwo i agresję podczas wizyt na targowiskach.

Narzekano również na rosyjski Władywostok, który ma być bardzo brzydki i zaniedbany, mimo przepięknej okolicy. Krytykowano również bogaty Luksemburg za pustki na ulicach i nieprzyjemne usposobienie mieszkańców.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również