Owczarek alzacki ocalił życie komandosów SAS, którzy wpadli w zasadzkę dżihadystów. Pies został bohaterem po tym jak rzucił się na bojowników ISIS czyhających na życie brytyjskich żołnierzy.

Do zajścia doszło w kwietniu po powrocie ze szkolenia dla kurdyjskich ochotników. Komandosi z SAS i towarzyszący im amerykański żołnierz poruszali się w konwoju w ramach patrolu. Podczas niego wpadli w pułapkę dżihadystów.

Około 50 ciężkozbrojnych ekstremistów zaczęło ostrzał żołnierzy. Wtedy to będący z grupą żołnierzy owczarek alzacki rzucił się w stronę bojowników ISIS. Pies zwrócił się w kierunku zamontowanego na terenowej toyocie karabinu maszynowego.

„Wyczuł zagrożenie i poczuł obezwładniającą potrzebę chronienia żołnierzy. Po zwolnieniu ze smyczy pobiegł w kierunku, z którego dochodził najsilniejszy ostrzał, nie bacząc na własne bezpieczeństwo. Do tego był zresztą wyszkolony” – relacjonuje amerykański żołnierz.

Nie wiadomo dlaczego, ale to właśnie ta reakcja psa spowodowała, że islamiści się wycofali. Amerykanin przypuszcza, że dżihadyści nigdy przedtem nie widzieli podobnego ataku i po prostu się go przestraszyli.

„Szarżujący owczarek alzacki to przerażający widok i przypuszczalnie coś, czego terroryści wcześniej nie doświadczyli”.

Owczarkowi nic się nie stało. Według relacji, po udanej szarży na ekstremistów pies wrócił merdając ogonem.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: tvp.info
pt

Zobacz również