To też im się "po prostu należało?" 5 milionów premii dla pracowników IPN

To też im się "po prostu należało?" 5 milionów premii dla pracowników IPN Źródło: Wikipedia/Adrian Grycuk

IPN docenił swoich pracowników. Instytut Pamięci Narodowej przeznaczył 5 milionów złotych na premie dla osób zatrudnionych w kadrach.

IPN postanowił nagrodzić swoich pracowników. Jak ustaliły media, na premie przeznaczono łącznie około 5 mln złotych. Są to dane, które dotyczą gratyfikacji osób zatrudnionych oraz kadry kierowniczej w roku 2018.

Każdy pracownik centrali IPN i jego oddziałów otrzymał średnio 2 152,75 zł dodatkowych środków, które zostały przyznane w ramach nagrody za zaangażowanie w pracę. Premie przyznane prezesowi Jarosławowi Szarkowi i jego trzem najbliższym współpracownikom były znacznie wyższe. Najważniejsze osoby w IPN otrzymały łącznie po 29 tysięcy złotych dodatkowych środków na konto.

IPN przyznał nagrody swoim pracownikom. Ich wysokość jest imponująca

Instytut Pamięci Narodowej potwierdził informację, że suma wypłaconych nagród wynosiła dokładnie 4 742 499, 85 zł. Do tej pory nie ma jednak oficjalnego uzasadnienia wypłaty tak znaczących środków. Opinia publiczna zaczęła domagać się informacji, natomiast opozycja zapowiedziała interwencję w tej sprawie. 

To nie jedyna sytuacja w IPN, która wzbudziła powszechne wątpliwości. Pod koniec zeszłego roku dziennik "Fakt" ustalił, że wydatki Instytutu Pamięci Narodowej na podróże służbowe prezesa Szarka znacząco wzrosły w stosunku do lat ubiegłych. Same bilety lotnicze kosztowały prawie 500 tysięcy złotych.

Gigantyczne nagrody dla pracowników IPN. PiS nie widzi problemu

Okazuje się, że politycy partii Prawo i Sprawiedliwość nie widzą problemu w wypłaceniu wysokich nagród prezesowi i pracownikom IPN. Prezes i jego zastępcy zainkasowali łącznie 117 tysięcy złotych, jednak partia prezesa Jarosława Kaczyńskiego nie widzi w tym nic zdrożnego:

- IPN dobrze służy Polsce i jeśli dobrze pracuje, to nagrody się należały - mówią otwarcie politycy PiS.

Opozycja ma jednak na ten temat zupełnie inne zdanie:

- Nie przypominam sobie żadnych spektakularnych sukcesów IPN i uważam, że te nagrody się nie należą. Będziemy żądać szczegółowych wyjaśnień, za co przyznano premie dla prezesa, wiceprezesów i pracowników IPN - oświadczył wiceszef PO Borys Budka.

Należy się spodziewać, że sprawa będzie miała kontynuację w niedalekiej przyszłości.

źródło: Na Temat


 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News