Uważał, że "hajlowanie" to źle interpretowany gest narodowców. Właśnie został mianowany szefem delegatury IPN

Uważał, że "hajlowanie" to źle interpretowany gest narodowców. Właśnie został mianowany szefem delegatury IPN Źródło: YouTube/wRealu24

IPN mianowało nowego szefa delegatury. Wybór wzbudza wiele kontrowersji ze względu na postać mężczyzny, który został zapamiętany przez wszystkich, jako ten, który uważa, że "hajlowanie" jest źle interpretowanym gestem narodowców.

IPN zamieściło na swojej stronie internetowej informację dotyczącą wyboru nowego szefa delegatury w Opolu. Wiadomość o nominacji Tomasza Greniucha została więc oficjalnie potwierdzona i wywołała wielkie kontrowersje ze względu na wybór działacza ONR.

Tomasz Greniuch nowym szefem delegatury IPN

Doktor Greniuch zyskał sławę w polskich mediach dzięki oburzającym wypowiedziom dotyczących "hajlowania". Jak sam stwierdził jest to gest narodowców, który jest źle interpretowany. Były szef Obozu Narodowo-Radykalnego na Opolszczyźnie na swoim koncie ma o wiele więcej kontrowersyjnych wypowiedzi czy zachowań. 

Wybór nowego szefa IPN budzi niepokój wśród działaczy Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którzy podkreślają jak nieodpowiednie bywały jego słowa wygłaszane pod krzyżem celtyckim. Pracownicy Opolskiego oddziału IPN również nie są przychylnie nastawieni do wyboru nowego szefa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Dr Tomasz Greniuch jest radykałem, założycielem i wieloletnim szefem Obozu Narodowo-Radykalnego na Opolszczyźnie. To budzi nasze oburzenie. Poza tym pracuje w IPN od zaledwie roku. Trafia do nas wiele osób kojarzonych z profesorem Janem Żarynem, dziś można powiedzieć, że głównym propagatorem pisanej od nowa polskiej historii i obrazu Narodowych Sił Zbrojnych, który wcale nie jest tak jednoznaczny, jakby niektórzy chcieli go widzieć - powiedział jeden z niezadowolonych pracowników. 

Nowy szef IPN o nowych obowiązkach

Nowo wybrany szef IPN na Facebooku skomentował swoją nominację, oszczędny w słowa, zamieścił cytat z wypowiedzi Romana Dmowskiego.

- Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka - można przeczytać na stronie Tomasza Greniucha.

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani
2. Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje mama czołowego ministra w rządzie PiS

Dziennikarze, którzy próbowali skontaktować się bezpośrednio z Greniuchem tuż po ogłoszeniu nominacji na nowego szefa IPN usłyszeli, krótkie zdanie:

- Moje poglądy nie mają nic wspólnego z moją pracą naukową - podsumował szef delegatury IPN.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Do końca miesiąca dadzą ci 300 ZŁ! Uprawnionych są miliony Polaków
  2. 22-letnia polska aktorka zabiła siebie i swojego ukochanego. Po latach wyszła na jaw smutna prawda o ich związku
  3. Widzisz, że ktoś polewa auto wrzątkiem z czajnika? Dzięki temu zaoszczędził mnóstwo pieniędzy
  4. Anna Lewandowska długo skrywała wiadomość o ciąży. Jej mąż zdradził najpilniej strzeżony sekret dot. drugiego dziecka
  5. Mąż porwał i torturował żonę i syna, zmuszał ich do najgorszych rzeczy. Szczegóły piekła, jakie im zgotował, będą śnić się policjantom po nocach

źródło: natemat

Następny artykuł