Nie ulega wątpliwości, że obecny świat prądem elektrycznym i internetem stoi. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez jednego i drugiego. O tym, jakie problemy nastręcza brak sieci, przekonaliśmy się całkiem niedawno za sprawą ogromnej awarii w firmie dostawcy usług internetowych. Jak mówią eksperci, o tym będą pisać w podręcznikach.

Awaria u dostawcy internetu, giganta OVH doprowadziła do odcięcia od sieci dziesiątki tysięcy podmiotów w całej Europie. Trwająca nawet kilka godzin przerwa w dostawie usług katastrofalnie odbije się na przyszłości firmy. Co do tego wątpliwości nie ma Przemysław Krejza, dyrektor do spraw badań i rozwoju w firmie Mediarecovery.

 – Każdy przypadek ma prawo się zdarzyć, ale nie takiej firmie. Tego typu przedsiębiorstwa powinny w sposób należyty dbać o zabezpieczenie interesów swoich klientów. Zresztą cała sytuacja będzie bardzo trudna dla OVH, bo z pewnością będą musieli zapłacić kary umowne. Mamy tu do czynienia z sytuacją historyczną. Na razie nie wiemy, czy był to cyberatak, czy karygodne zaniedbanie. Pewne, że OVH jako firma może tego nie przetrwać – mówi Krejza.

Czarnymi zgłoskami do podręczników

Jak podała firma OVH, powodem ogromnej awarii, a w jej efekcie przerwą w dostawach usług, był brak prądu. Ekspert tłumaczy, że standardem jest prowadzenie testów, które mają symulować kryzysowe sytuacje. Najprawdopodobniej jednak ktoś nie dołożył należytych starań w swojej pracy i skazał firmę na zagładę. Krejza nie ma wątpliwości, że przypadek OVH trafi do podręczników. Tak duża i ważna dla sieci internetowej w Europie firma po prostu nie może sobie pozwolić na tak rażące uchybienia.

 – Powinno się prowadzić regularne testy. Natomiast nie jest niczym niezwykłym, że tego typu symulacje prowadzi się często na papierze. Prawdopodobne jest to, że ktoś po prostu coś zaniedbał i nie zostały one należycie przeprowadzone. Myślę, że o tej sytuacji będzie się pisać w podręcznikach, bo w przypadku tak dużej firmy hostingowej to się nie powinno wydarzyć – podkreśla Krejza.

źródło: innpoland.pl

Czy UFO istnieje naprawdę? Wstrząsające relacje świadków [ZOBACZ!]


Pamiętacie pierwszego "Big Brothera"? Tak zmienili się uczestnicy programu [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również