Hakerzy mają nowy sposób wyłudzania pieniędzy od użytkowników portali społecznościowych. Do tego stają się coraz pewniejsi siebie i wysyłają ofiarom bezczelne wiadomości.

Jedna z dziennikarek padła ofiarą internetowego oszustwa. Cały proces opisała na jednym z portali. Okazuje się, że hakerzy stosują nową metodę wyłudzania pieniędzy. Wysyłają z ukradzionego konta wiadomość do znajomych, aby przelali pieniądze za pośrednictwem systemu Dotpay na wybrane konto. Następnie usuwają historię rozmowy, tak żeby nie można było jej prześledzić. Hakerzy prowadzą normalne rozmowy, dlatego znajomym ciężko jest zorientować się, że konto zostało skradzione.

System Dotpay służy do internetowych płatności. Jego zadaniem jest pośredniczenie między bankiem i kontem odbiorcy. Pieniądze są przesyłane od razu, a wpłata jest prawie niemożliwa do cofnięcia. Oprócz tego policja ma problemy z namierzeniem przestępców, ponieważ hakerzy używają kart prepaidowych. Te karty są najczęściej anonimowe, aby z nich korzystać trzeba wcześniej je zasilić. Na tego typu kontach są jedynie dane osób wpłacających pieniądze, natomiast nie ma danych właściciela. Karty te przestały być produkowane na zlecenie Komisji Nadzoru Finansowego, niestety ciągle są dostępne w internecie.

Na Facebooku powstała grupa dla ludzi, którzy padli ofiarą oszustwa. Zrzesza ponad 120 osób, które publikują numery kont na które przelano pieniądze oraz powiadomienia o umorzeniu kolejnych śledztw. Właśnie dzięki bezradności policji, hakerzy czują się bezkarni. W internecie opublikowano wiadomości wysłane przez oszustów.

 Dzięki wam będę milioner za rok. Dziękuję, mam nadzieję, że moje słowa uśmierzą Twój ból. Gdybyśmy się znali pokazałbym Ci patent jak zainwestować 30.000, aby mieć co miesiąc wypłatę 3,5 koła. Niestety, to tylko dla przyjaciół. Lata do tego dochodziłem – napisał jeden z wyłudzaczy.

Hahaha już setki osób mi mówiło, że mnie znajdzie. Poczytajcie o moim wałku w googlach. Wpiszcie sobie w google „Facebook wyłudzenia 510 zł”. Te wszystkie artykuły są o mnie. Miłej lektury życzę. Cała Polska kradnie, kradnę i ja – napisał haker podczas dyskusji z ofiarą.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk

...

Zobacz również