Nowa teoria spiskowa o WOŚP wywołała prawdziwą wojnę w internecie. Komentujący tę sprawę ludzie są wręcz oburzeni zarzutami, kierowanymi przeciwko fundacji Jurka Owsiaka.

14 stycznia odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środki pozyskane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na leczenie ciężko chorych i umierających dzieci.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd PiS właśnie zniszczył WOŚP! Fundacja straci miliony

Nowa teoria spiskowa o WOŚP przyczyną wojny internautów

Wiele emocji towarzyszy finałowi zbiórki organizowanej przez fundację Jurka Owsiaka. 26. akcja WOŚP-u odbędzie się, mimo, że w tym roku spotkała się z wyjątkowymi trudnościami. Jej działalność próbował zbojkotować rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem prawdziwą burzę rozpętał wpis jednego z internautów.

– Kiedy byłem w szpitalu i stwierdziłem, że dużo sprzętu z WOŚP na oddziale, pielęgniarka powiedziała: Od nich to tylko są naklejki – napisał na Twitterze jeden z internautów kryjący się pod nickiem Don Krawatto.

Internauci podzieleni jak nigdy

Wpis wywołał wielkie oburzenie. Internauci nie dowierzają, że szpital sam z siebie ponaklejał na wszystkich sprzętach naklejki WOŚP-u, chociaż żaden z nich nie był finansowany przez fundację.

– Zapytałem. Podobno w dzień WOŚP jest pełno sprzętu oklejonego serduszkami przez odwiedzających. Potem nikt tego nie ściąga – odpowiedział Don Krawatto.

Internauta nie powstrzymywał przykrych słów i dalej uderzał w fundacje Owsiaka stawiając pod wątpliwość jego uczciwość pod względem finansów.

– WOŚP przez 2 lata ze 125 milionów rozliczyła 21 milionów, za które kupiła kupę łóżek… Gdzie reszta? – dopytywał internauta.

Sprzymierzeńcy WOŚP atakują internautę, który zapoczątkował wojnę

Na odpowiedź zwolenników działalności Wielkiej Orkiestry nie trzeba było długo czekać. Wpis wywołał istny młyn.

– Zakładając pańską niewątpliwą inteligencję -> wydano by przestępcy zgodę na ponowne organizowanie zbiórki? :) Dobrej niedzieli! PS. Mam nadzieję, że nosi pan w portfelu oświadczenie woli, iż nie godzi się pan na korzystanie ze sprzętu WOŚP podczas pobytu w szpitalu – napisała Kinga.

Internauta odpowiedział jej, że takiego oświadczenia nie posiada i stwierdził, że ktokolwiek inny, kto nie podałby informacji o przepływie pieniędzy w fundacji, już dawno siedziałby za to w więzieniu.

– Don Krawatto, czemu nie nosisz tego oświadczenia i ile płaci ci pis za pisanie takich oszczerstw? A czy Rydzyk rozliczył się ze zbiórki na ratowanie stoczni i gdzie poszło 70 ml zł przekazanych rydzykowi przez rząd czyli nas, bo rząd żadnych pieniędzy nie ma – skomentował jeden z internautów.

Źródło: wp.pl

ZOBACZ TAKŻE: Rezygnują z WOŚP! Owsiak ma dość, sięga po ostateczne rozwiązanie

NAJGORSZE świąteczne zdjęcia rodzinne wszech czasów


Nie jedz TYCH rzeczy przed snem!

...

Zobacz również