Internauci oszaleli po tym, jak sieć obiegł tajemniczy obraz. Przedstawia coś, czego wytłumaczeniem dla wielu były podróże w czasie. Sprawę zbadał pewien amerykański dziennikarz.

Brian Anderson, piszący dla portalu „Motherboard” postawił sobie za cel wyjaśnienie tajemnicy, która widnieje na obrazie z 1937 roku. Widać na nim postać, Indianina dzierżącego przedmiot do złudzenia przypominający iPhone’a. Mężczyzna patrzy w niego z zainteresowaniem, dając poczucie, jakby naprawdę korzystał z telefonu komórkowego.

Gdy dziennikarz zobaczył dzieło Włocha Umberto Romano pt. „Mr. Pynchon and the Settling of Springfield” postanowił zbadać sprawę, która od dłuższego czasu rozgrzewała dyskusje na forach internetowych, zajmujących się tematyką podróży w czasie i teoriami spiskowymi.

Gdy samemu nie doszedł do żadnego prawdopodobnego wniosku, postanowił poprosić o pomoc historyków. Daniel Crown w odpowiedzi stwierdził, że prawdopodobne wytłumaczenia są dwa. Albo Indianin czyta psalm lub modlitwę z kamiennej tabliczki, albo przegląda się w otrzymanym do Europejczyków lusterku. Ta druga wersja wydaje się bardzo prawdopodobna zważywszy, że luster w Nowym Świecie przed przybyciem białych nie było, a podobne „cuda” wywoływały szok i niedowierzanie tubylców.

„Mr. Pynchon and the Settling of Springfield” Umberto Romano, 1937

źródło: wp.pl

...

Zobacz również

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia