Wczoraj cały polski internet komentował prywatną wojnę Filipa Chajzera, który wpadł w furię po zobaczeniu mema naśmiewającego się ze śmierci jego syna. Minęła ledwie doba, a sieć znowu została podzielona przez jeszcze bardziej kontrowersyjny obrazek.

Nie po raz pierwszy ofiarą internautów stał się Andrzej Duda. Polski prezydent to jeden z tych polityków, którzy niemal nieustannie są bohaterami internetowych memów. Pod tym względem w polskiej sieci mogą z prezydentem konkurować chyba tylko Janusz Korwin-Mikke, który przeróbki swoich zdjęć chętnie publikuje na swoim własnym profilu oraz Donald Trump.

Tym razem jednak internauci przesadzili – a przynajmniej tak twierdzi część komentujących. W sieci pojawiło się bowiem zdjęcie Andrzeja Dudy, którego ktoś przerobił na… gigantyczną swastykę. Co więcej, obrazek zdobywa popularność w zastraszającym wręcz tempie. Tylko na profilu „1001 powodów, aby pokochać Andrzeja” w ciągu kilkunastu godzin polubiło go niemal 3 tysiące osób.

Jak nietrudno się domyślić, zdjęcie wywołało nieopisane wręcz kontrowersje. O ile część komentujących ma niezły ubaw, to zwolennikom PiS nie jest do śmiechu. Uważają oni, że twórca obrazka przekroczył wszelkie granice dobrego smaku i – co więcej – złamał prawo. Urząd prezydenta podlega bowiem w Polsce szczególnej ochronie, a jego znieważenie podlegają ściganiu z urzędu.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również

Zobacz również