Kiedy świat dowiedział się o kolejnym przerażającym akcie terroryzmu w Londynie, do Wielkiej Brytanii płynęły kondolencje i wyrazy współczucia od wszystkich najważniejszych polityków oraz artystów. Jedną z osób, która także skomentowała zamach na Twitterze, był Donald Tusk. Nie spodziewał się jednak chyba stanowczej odpowiedzi, którą otrzymał. Jej autorka została za to całkowicie nieświadomie umieszczona w samym środku wojny między PO i PiS.

– Moje serce i umysł są w Londynie po kolejnym tchórzliwym ataku. Europa stoi murem za Wielką Brytanią w walce przeciw terroryzmowi – napisał Tusk na Twitterze tuż po zamachu terrorystycznym w stolicy Wielkiej Brytanii. Jak wielu innych polityków oraz działaczy społecznych, przekazał rodzinom ofiar wyrazy współczucia oraz kondolencje. Jedna z odpowiedzi na jego post była jednak prawdopodobnie bardzo niewygodna dla polityka, przez co stała się niezwykle popularna także w Polsce.

– Nie potrzebujemy twojego serca i umysłu, potrzebujemy planu – odpisała Tuskowi Belgijka Kaat Vanseer. Jej post natychmiast zyskał ogromny rozgłos, szczególnie w szeregach PiS. Można było zobaczyć go na Twitterze partii, a nawet w wieczornych Wiadomościach TVP.

Sama Vanseer bardzo zdziwiła się swoją popularnością, którą jednak postanowiła wykorzystać. Napisała kolejny post, w którym zaznaczyła, że skoro teraz jest znana, to chciałaby promować wegetariańskie jedzenie oraz miłość do zwierząt. Bardzo sprawnie wybrnęła więc z samego środka konfliktu politycznego, w który nieświadomie została wmieszana.

...

Zobacz również

Fot. Twitter
Fot. Twitter