Kwestia całkowitego zakazu aborcji wciąż wzbudza ogromne emocje wśród – głównie – części Polek. Organizowane są protesty i manifestacje. Jedna z internautek postanowiła przeprowadzić analizę projektu ustawy nad jakim będzie pracował Sejm. Jej post podbija polski internet, jest udostępniany dziesiątki tysięcy razy. 

W przyjętym przez obóz rządzący i część opozycji projekcie ustawy zakazującej aborcję możemy znaleźć kilka wywołujących kontrowersje przepisów. Największe obawy budzą przede wszystkim zapisy przewidujące całkowity zakaz przerywania ciąży oraz karanie kobiet, które się dopuszczą tego zabiegu.

Podczas gdy partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość wraz z częścią opozycji głosowała za dalszymi pracami nad kontrowersyjną ustawą, w niektórych miastach w Polsce odbywały się protesty środowisk kobiecych, które wzywały – jak się okazało bezskutecznie – posłów do głosowania za odrzuceniem projektu.

Warta uwagi jest również analiza jednej z internautek, która kilka miesięcy temu pochyliła się nad projektem ustawy zakazującej aborcji gdy po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno. Jej post na jednym z portali społecznościowych przeżywa „drugą młodość” i został udostępniony do tej pory ponad 25 tysięcy razy.

abort

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Zobacz również


bh

Zobacz również