Ponad 2 godziny trwało piątkowe spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim. Zaraz po spotkaniu media zaczęły spekulować, jaki był jego charakter. Zastanawiano się czy politycy się pokłócili, czy wręcz przeciwnie. Częściowo wątpliwości te rozwiewa zdjęcie prezesa PiS, które uwieczniono chwilę po spotkaniu.

Wspomniane pytania nadal są bardzo zasadne. Wciąż wszakże mamy w pamięci decyzję Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw przegłosowanych przez parlament głosami posłów PiS. Po tym wydarzeniu Andrzej Duda przez wielu zwolenników partii Kaczyńskiego został ogłoszony zdrajcą.

Jeszcze jednym ważnym pytaniem związanym z wczorajszym spotkaniem było to, kto podczas rozmowy występował z pozycji siły. Kto był górą, kto rozdawał karty. Media przypomniały zeszłoroczne nocne spotkanie obu polityków. Różnica była taka, że to Duda przyjechał do Kaczyńskiego.

Dlatego zdjęcia prezesa PiS wychodzącego z Belwederu bardzo dużo mówią wszystkim tym, którzy zastanawiali się nad przebiegiem rozmowy. Jedno jest pewne. Jarosław Kaczyński wyszedł ze spotkania bardzo zadowolony.

Reporterzy uchwycili twarz Kaczyńskiego wychodzącego z Belwederu. Oczywiście jest możliwe, że rozśmieszyła go jakaś anegdota, którą powiedział mu jeden ze współpracowników.

W internecie pojawiło się wiele komentarzy na temat zdjęcia. Część internautów popierających obóz opozycyjny doznała szoku, ponieważ oczekiwała, że Kaczyński ze spotkania z prezydentem Dudą nie wyjdzie triumfalnie. Ich nadzieje na łagodniejszą reformę sądownictwa – jak przypuszczają – właśnie przepadły.

Z drugiej strony pojawiło się zdjęcie prezydenta Dudy, który wyraźnie nie wyglądał na zadowolonego z przebiegu spotkania.

...

Zobacz również

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"