Sejmowa debata dotycząca tabletek „dzień po” była bardzo burzliwa. Choć w końcu udało się PiS wycofać pigułki z ogólnego dostępu, nie obyło się bez krzyków i wrzawy na Sali Posiedzeń.

W czwartek wieczorem gruchnęła wiadomość, że PiS udało się przepchnąć projekt ustawy, o którym władza mówiła od momentu przejęcia steru w państwie. Chodziło o ustawę o świadczeniach opieki zdrowotnej. Najgłośniejszym jej punktem było wycofanie tabletek ellaOne z ogólnego dostępu.

Nie obyło się oczywiście bez słownych utarczek na sali. Jedną z osób, która brała udział w sporze, była Krystyna Pawłowicz. Posłanka znana z porywczości i ostrego języka nie mogła wytrzymać, kiedy występowali posłowie opozycji. Udało się nagrać moment, w którym Pawłowicz próbuje zjeść ciastko, ale kiedy słyszy, że na mównicy jest opozycja, zaczyna walić dłonią w stół.

Nie pomogła nawet próba uspokojenia partyjnej koleżanki. Posłanka PiS siedząca obok niej, próbowała ostudzić temperament Pawłowicz. Bez skutku. Porywcza deputowana jedynie fuknęła na sąsiadkę z ławy i kontynuowała swój nietypowy protest.

Internauci nie pozostawili na posłance Pawłowicz suchej nitki. Posypały się komentarze, jakoby ta miała ADHD lub wściekliznę. Niektórzy porównywali ją nawet do byłego przywódcy ZSRR, Nikity Chruszczowa. Następca Stalina na jednym z posiedzeń ONZ w ramach sprzeciwu, zdjął but z nogi i zaczął trzaskać nim o mównicę.

...

Zobacz również