Internauci przypominają o niemieckich obozach śmierci. Niemcy: "To spam. Będziemy usuwać i blokować"

Internauci przypominają o niemieckich obozach śmierci. Niemcy: "To spam. Będziemy usuwać i blokować"

Sformułowanie "polskie obozy śmierci" to jedno z najbardziej krzywdzących współcześnie Polaków określeń. Ten niebezpieczny skrót myślowy czy też wynik niewiedzy doprowadził niejednokrotnie do tego, że to Polaków bierze się za winowajców holocaustu i masakry Żydów i Romów. Tym razem internauci z Polski postanowili dobitnie przypomnieć, kto odpowiada za utworzenie KL Auschwitz-Birkenau.

Gorąco zrobiło się w internecie po rozpoczęciu akcji przez portal Żelazna Logika. Ten postanowił odpowiedzieć na zachowanie niemieckiego kanału drugiego publicznej telewizji - ZDF. Wszystko w wyniku tego, że ZDF przegrało proces za nazwanie nazistowskich obozów z Majdanku i Oświęcimia "polskimi obozami". Do sądu ZDF zostało pozwane przez byłego więźnia KL Auschwitz, Karola Tenderę.

ZDF zostało zobowiązane do zamieszczenia na stronie głównej swojego portalu internetowego przeprosin i sprostowania w tej sprawie. Niemiecka telewizja postanowiła jednak umieścić przeprosiny gdzieś pomiędzy innymi swoimi artykułami w zakładce Doku/Wissen. Bardzo nie spodobało się to w polskiej sieci.

Portal Żelazna Logika postanowił nie czekać na reakcję polskich władz tylko wziąć sprawy w swoje ręce. Zmobilizował internautów do tego, by na stronach internetowych niemieckich mediów, a zwłaszcza ZDF, wklejać grafiki przypominające o tym, że nigdy nie istniało coś takiego jak "polskie obozy śmierci".

Każdy z wypuszczonych przez portal obrazków należy otagować jednym z trzech tagów lub, jeśli ktoś woli, wszystkimi na raz. Każdy z nich przypomina o tym, że wina leży po niemieckiej stronie - #GermanDeathCamps, #GermanNotNazi, #GermanNotPolish.

Obrazki wypuszczone przez Żelazną Logikę mają dobitnie przypomnieć i raz na zawsze zaszczepić w Niemcach, że budowa wielkich fabryk śmierci to wina ich przodków. Jak jednak podkreślili pomysłodawcy akcji - "ma być dobitnie ale bez obelg".

źródło: zelaznalogika.net źródło: zelaznalogika.net źródło: zelaznalogika.net źródło: zelaznalogika.net źródło: zelaznalogika.net źródło: zelaznalogika.net

Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem internautów. Pod tagami, które ci mają wpisywać w postach z obrazkami, można znaleźć już setki wpisów i komentarzy - zarówno na Facebooku jak i Twitterze.

Nie trzeba było jednak długo czekać na odpowiedź ZDF. Władze telewizji odpowiedziały tylko krótkim komunikatem, że wklejanie podobnych grafik to nic innego jak "spam". Ostrzeżono też, że każdy odpowiedzialny za powielenie tego w sieci będzie blokowany, a jego wpis usunięty. Jak donoszą uczestnicy akcji, ZDF szybko reaguje na wklejenie tego typu grafiki niemalże natychmiast blokując danego użytkownika.

źródło: facebook.com/ZDF

pt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News