Kilka tygodni temu burzę w mediach wywołała posłanka Kukiz’15, która podczas jednego z głosowań wyręczyła swojego partyjnego kolegę. Jak przekonują teraz internauci, zabronionego czynu miała się dopuścić również jedna z posłanek formacji Ryszarda Petru. Z kolei inni przekonują, że posłanka .Nowoczesnej nie siedziała na swoim miejscu i gawędziła z koleżanką. W pewnym momencie wstała i pobiegła głosować u siebie. Po co ewentualnie zmieniła swoje miejsce? Nie wiadomo.

Podczas głosowania nad kandydaturą nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego w ubiegłym miesiącu doszło do oszustwa. Posłanka Kukiz’15 Małgorzata Zawiercan zagłosowała za nieobecnego na sali Kornela Morawieckiego. W konsekwencji obydwoje przestali być już członkami formacji Pawła Kukiza.

ZOBACZ TAKŻE – Nowoczesna grozi procesem za publikacje o głosowanie na dwie ręce. Posłanka tłumaczy

Internauci wychwycili na jednym z sejmowych nagrań sytuację, z której ma wynikać, iż podobnego zabronionego czynu dopuściła się ostatnimi czasy poseł Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz. W 45 sekundzie opublikowanego w sieci nagraniu widać jak rzeczniczka formacji Petru wstaje z jednego miejsca, podchodzi do drugiego i głosuje, po czym wyraźnie cieszy się że zdążyła.

Niektórzy internauci przekonują z kolei, że Gasiuk-Pihowicz zagłosowała za siebie. Po prostu siedziała przed głosowaniem na nie swoim miejscu, ponieważ rozmawiała z innym posłem.

Co ciekawe, w przypadku gdy podobnego czynu dopuścili się posłowie innej formacji, rzecznik Nowoczesnej skrytykowała ich i zarzuciła im postępowanie wbrew przepisom.

Doszło to pewnego wydarzenia, które stoi wbrew przepisom obowiązującym posłów. Mianowicie jedna z posłanek ugrupowania Kukiz’15 zagłosowała za pana posła Kornela Morawieckiego. To stawia pod znakiem zapytania ważność tego wyboru – powiedziała w kwietniu br. Gasiuk-Pihowicz.

Sprawą zajął się już jeden z posłów obozu władzy, który zapowiedział złożenie wniosku w celu weryfikacji tego nagrania.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również