Jak informowaliśmy wcześniej, jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości Norbert Małolepszy popełnił w nocy z poniedziałku na wtorek samobójstwo. Wśród wielu wyrazów współczucia dla rodziny polityka pojawiły się niestety skandaliczne komentarze. 

34-letni Norbert Małolepszy był radnym miasta w Jastrzębiu-Zdroju od 2015 roku. Zostawił żonę i osierocił 8-letniego syna. Polityk został znaleziony w jednym z mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju w nocy z poniedziałku na wtorek. Jak wynika z ustaleń mediów i policji, Małolepszy powiesił się i na wstępnym etapie śledztwa wykluczono udział osób trzecich. Policja zakłada, że powodem samobójstwa mogą być problemy rodzinne.

Po podaniu tej informacji w mediach, większość internautów (bez względu na poglądy polityczne) wyrażała współczucie dla rodziny zmarłego polityka. Niestety na jednej z „antypisowskich” stron na Facebooku, niski poziom komentarzy przeszedł wszelkie oczekiwania.

Na stronie „Nie lubię PiSu” administracja opublikowała informację o samobójstwie Małolepszego z dopiskiem „Przykre i smutne”, to co zaczęło się dziać w komentarzach pozostawia jednak wiele do życzenia.

fot. facebook.com/nielubiępisu
fot. facebook.com/nielubiępisu

Podobne komentarze pojawiły się przy okazji wypadku drogowego prezydenta Andrzeja Dudy. Część internautów kpiła z zagrożenia i wyraźnie dawała do zrozumienia, że żałuje iż głowie państwa nic poważnego się nie stało.

Należy jednak pamiętać, że takie komentarze pojawiają się bardzo często także przy okazji śmierci lub wypadku polityków lub działaczy innych partii a także celebrytów. Najgłośniejsza ostatnio burza rozpętała się w związku z komentarzami pojawiającymi się na profilu dziennikarza TVN Filipa Chajzera, któremu niedawno tragicznie zmarł kilkuletni syn. Przeciwnicy stacji zalewali jego profil na jednym z portali społecznościowych komentarzami poniżej wszelkiego poziomu.

Może trzeba żebyś stracił jeszcze jedno dziecko skoro nie umiesz się zachować – napisała do Chajzera na facebooku jedna z internautek.

Dzieci z DNA debila czasem giną – pisał inny internauta.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: pikio / radio zet / o2

...

Zobacz również