Ogromna tragedia, która w ostatnim czasie dotknęła tysiące Polaków, skłoniła wiele osób do podjęcia chociaż prób niesienia pomocy. TVP także zaproponowało swój sposób wspierania ofiar nawałnic. Bezsprzecznie rozbawił on jednak bardzo wielu internautów. Zgodnie stwierdzili bowiem, że był po prostu absurdalny.

„Chronią przed nawałnicami i szkodnikami. Bukiety na Matki Boskiej Zielnej” – oto podpis, który zamieszczono pod jednym z artykułów udostępnionych przez TVP Info na Facebooku. Natychmiast przekazało go dalej bardzo wielu internautów, gdyż uznali, że w obliczu niedawnego kataklizmu nie powinno się tytułować tekstów w taki sposób.

Cała sprawa wywołała na Twitterze ogromny skandal. Setki jego użytkowników stwierdziły, że działania TVP Info to „niebywała bezczelność” i „skrajna głupota” lub uznali je po prostu za śmieszne. Pytali zgodnie, jak można pokazywać takie tytuły ludziom, którzy przez nawałnice stracili cały swój dobytek, zaznaczając bezsprzeczny absurd sytuacji.

Inni stanęli jednak w obronie dziennikarzy Telewizji Polskiej. Osoby krytykujące artykuł szybko zostały nazwane „chorymi z nienawiści”. Tego typu opinii było jednak zdecydowanie mniej niż pełnych zadziwienia komentarzy.

...

Zobacz również

Fot. Twitter