Internauci chcą zorganizować „pierwszą miesięcznicę nieudanego zamachu na prezydenta Andrzeja Dudę”. Wśród nich jest między innymi publicystka Newsweeka, Renata Kim. Internauci są podzieleni. 

Wydarzenie nawiązuje do wypadku prezydenta Andrzeja Dudy oraz miesięcznic związanych z katastrofą smoleńską. Wielu uczestników comiesięcznych zgromadzeń uważa, że 10 kwietnia 2010 roku doszło do zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Prezydent Duda podróżował autostradą do Wisły, gdy w jego limuzynie pękła opona, co mogło doprowadzić do tragedii. Szybka reakcja kierowcy uchroniła jednak pasażerów pojazdu przed zderzeniem z barierkami i innymi samochodami. BOR postanowił zbadać sprawę, a niektóre media publikowały wiadomości sugerujące, jakoby opona nie rozerwała się przypadkowo.

Część internautów uznała, że jest to śmieszne, dlatego zorganizowała „Pierwszą miesięcznicę zamachu na prezydenta”. Wydarzenie jest popularne i obserwuje je już 15 000 osób. Inicjatywa, w której udział bierze m.in publicystka Newsweeka Renata Kim, spotkało się z falą krytyki ze strony osób, którzy uważają, że nie jest to temat do żartów.

miesięcznica duda

Zobacz również