Od kilku dni na profilu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy na Facebooku pojawiają się komentarze dotyczące nazwy lotniska. Internauci chcą, by w związku z ujawnieniem dokumentów TW Bolka zmieniono nazwę portu.

Fala komentarzy przewija się przez stronę lotniska od czwartku. Wtedy to pojawiły się pierwsze zapytania. Internauci korzystają z każdej okazji, by zapytać o usunięcie z nazwy imienia Lecha Wałęsy.

Niektóre z komentarzy zawierają już propozycje nowej nazwy jak np. „Gdańsk TW Bolek Airport”, „Gdańsk Bolek Airport” czy „Port Lotniczy im. Bolka”. Inne są o wiele ostrzejsze – „Port Lotniczy Gdańsk im. Czerwonej Szmaty”. Jednak komentujący nie ograniczają się tylko do słów – wśród wpisów znalazło się nawet zdjęcie zmienionej fasady budynku lotniska.

Nazwa nie zostanie mimo to zmieniona. Według słów rzecznika prezydenta Gdańska, Antoniego Pawlaka, odpowiedzialność za nazwę ponosi zgromadzenie wspólników, które jest jedynym organem mogącym ją zmienić. Rzecznik wypowiedział się także na temat komentarzy w internecie – „Z Wałęsy powinniśmy być wszyscy dumni” – podkreślił Pawlak.

„Decyzję o patronie lotniska podjęło zgromadzenie wspólników. I tylko ono jest władne zmienić tę nazwę. To raz. A po drugie żadne zamieszanie wokół Lecha Wałęsy nie zmieni faktu, że to niewątpliwie jest wielki Polak, że jest to bohater narodowy, z którego wszyscy powinniśmy być dumni. A że nie wszyscy jesteśmy? To tylko bardzo źle o nas świadczy”.

Zrzut ekranu 2016-02-21 19.43.16

Zrzut ekranu 2016-02-21 19.42.47Zrzut ekranu 2016-02-21 19.41.34

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: facebook.com, dziennikbaltycki.pl
pt

Zobacz również