Internauci mają TOTALNY ubaw z Petru. Pomylił Unię Europejską z... (VIDEO)

Internauci mają TOTALNY ubaw z Petru. Pomylił Unię Europejską z... (VIDEO) Źródło: źródło: atlanticsentinel.com, wikimedia.org/Adrian Grycuk

Internet podbija kolejna wpadka Ryszarda Petru, tym razem  Opuszczenie wspólnoty europejskiej przez Wielką Brytanię to aktualnie temat numer jeden wielu mediów na całym świecie. W sprawie wypowiedział się sam lider Nowoczesnej. Nie obyło się bez wpadki, która rozbawiła internautów.

Brexit znów jest na ustach wielu. Wszystko przez list premier UK, Theresy May, który ta wysłała do władz Unii Europejskiej. Poinformowała w nim, że proces wyjścia z Unii na Wyspach oficjalnie się rozpoczął.

Właśnie na ten temat wypowiadał się w wywiadzie Ryszard Petru. Polityk Nowoczesnej zaliczył jednak w swojej wypowiedzi wpadkę, którą od razu wychwycili internauci. Petru powiedział bowiem, że teraz Wielka Brytania "rozpoczęła proces wyjścia ze strefy Euro".

Problem polega na tym, że WB nigdy nie była w strefie Euro. Na wyspach obowiązującą walutą są funty, o czym Petru - jako ekonomista - powinien doskonale wiedzieć. Trudno uwierzyć, że polityk zajmujący się wcześniej finansami mógł pomylić strefę Euro z Unią Europejską.

Internauci już zdołali rozprzestrzenić szeroko gafę lidera Nowoczesnej. Wpadka Petru śmieszy ich tym bardziej, że ten zaliczył ją w swojej dziedzinie - ekonomii.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News