Prawo i Sprawiedliwość zapowiada wprowadzenie ustawy „anty-fejkowej”. Pozornie ma ona dotyczyć jedynie nieprawdziwych informacji prezentowanych w internecie, jednak internauci obawiają się, że będzie zupełnie inaczej.

O pomyśle opowiedział poseł Dominik Tarczyński. Jego zdaniem fałszywe treści w internecie to już istna plaga.

Ustawa antyFejkowa niebawem. Napisze i złożę do Marszałka. Będą potężne kary! Obiecuje. Dość tego szaleństwa! – poinformował poseł Prawa i Sprawiedliwości. (pisownia oryginalna)

Wszystko przez udzielony przez niego wywiad dla stacji BBC, który niektóre media uznały za sfabrykowany. W końcu sama dziennikarka, która prowadziła rozmowę, postanowiła potwierdzić, że faktycznie się ona odbyła.

Lewactwo twierdzi,że nie było mojego wywiadu dla @BBC Newsday Radio,a nagranie to mistyfikacja. Musiało ich zaboleć – skomentował ostro sprawę Dominik Tarczyński.

Zapowiedzi o utworzeniu „anty-fejkowej” ustawy przeraziły jednak polskich internautów. Obawiają się oni, że będzie ona wykorzystywana do nieuzasadnionej cenzury sieci.

Wygląda na to, że PiS chce teraz cenzurować sieć pod przykrywką fejk newsów. Niedoczekanie! – skomentował wpisy posła Tarczyńskiego jeden z internautów.

twitter.com/D_Tarczynski
twitter.com/D_Tarczynski

źródło: twitter.com/D_Tarczynski

...

Zobacz również