Patryk Jaki bardzo często zaskakuje internautów kolejnymi kontrowersyjnymi postami na portalach społecznościowych. Jeden z najnowszych wpisów polityka sprowokował jednak ogromną krytykę oraz stał się obiektem licznych żartów. Chociaż polityk chciał zabrzmieć mądrze i profesjonalnie, popełnił bowiem ewidentny błąd.

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości zamieścił na Facebooku wpis, który bezpośrednio dotyczyć miał kwestii reparacji wojennych dla Polski. Nie zauważył jednak, że pomylił on słowa, a jego wpadka bardzo szybko stała się obiektem licznych kpin.

– Skoro Niemcy za zniszczenia wojenne płacą Francji czy W. Brytanii, dlaczego nie Polsce, która poniosła większe straty? Przecież, gdybyśmy te bilony złotych zamiast na odbudowę Polski po niemieckiej hatakumbie – przeznaczyli na rozwój naszego państwa – to Polska byłaby dziś 2 razy silniejsza ekonomicznie – napisał na Facebooku Jaki.

Prawdopodobnie chodziło mu jednak o słowo „hekatomba”, na które też szybko poprawił swój błąd. Nie umknął on jednak obserwującym polityka internautom, którzy uwiecznili pomyłkę na licznych screenach.

Fot. Twitter
Fot. Twitter

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

 

 

...

Zobacz również