W ostatnich latach świat żyje w cieniu powtarzających się zamachów. Brytyjscy internauci zauważyli, że wiele z nich łączy jeden czynnik.

Zwolennicy konspiracyjnych teorii wskazują na daty, w których odbywają się zamachy. Jak zauważają, wiele z nich wydarzyło się 22 dnia miesiąca.

Za jeden ze starszych przykładów na potwierdzenie teorii internauci wskazują na 22 lipca 2011 roku, kiedy do w Oslo doszło do wybuchu bomby przed biurem ówczesnego premiera, a zaraz po tym do pamiętnego ataku Andersa Breivika na wyspie Utoya. Innym takim przypadkiem jest 22 maja 2013. Tego dnia w londyńskiej dzielnicy Woolwic dwóch 20-latków brutalnie zamordowało żołnierza – Lee Rigby’ego.

Kolejnym z serii miały być skoordynowane ataki w Belgii 22 marca 2016 roku. W wyniku dwóch ataków na lotnisku oraz jednego na stacji metra śmierć poniosły aż 32 osoby. Z kolei 22 lipca 2016 roku w Monachium 18-llatek o irańsko-niemieckim pochodzeniu otworzył ogień do klientów centrum handlowego Olympia, w wyniku czego zginęło 9 osób wraz z samym zamachowcem.

Za przykłady z tego roku służą zamach na Moście Westminsterskim 22 marca, kiedy to napastnik wjechał samochodem w tłum ludzi, w efekcie czego aż 6 osób poniosło śmierć oraz ostatni zamach w Manchesterze, który przypadł na 22 maja. Zdaniem wielu zwolenników teorii spiskowych te daty stanowią jedną, wspólną całość.

Przeciwnicy teorii zauważają jednak, że w obecnym czasie miało miejsce wiele zamachów, które wcale nie miały miejsca 22 dnia miesiąca. Za przykład wskazują ataki w Paryżu – 13 listopada 2016 roku czy zamach w Nicei 14 lipca 2016 roku.

...

Zobacz również