Wszystko przez ankietę na Instagramie. Nastolatka odebrała sobie życie

Wszystko przez ankietę na Instagramie. Nastolatka odebrała sobie życie Źródło: pixabay/stocksnap/

Instagram może mieć wiele zastosowań. Z każdym miesiącem pojawia się coraz więcej jego funkcji, co sprawia, że szczególnie młodzi ludzie chętniej z niego korzystają. Jak się okazuje, na pozór niewinna możliwość zrobienia ankiety, może nieść za sobą tragiczne skutki.

Instagram cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród młodzieży. Założyciele aplikacji starają się jak najlepiej urozmaicić jej działanie, dzięki któremu jeszcze większe grono osób będzie ją pobierać. Niestety jedna za dostępnych od niedawna funkcji, choć początkowo zachwyciła wszystkich, szybko przyniosła prawdziwie tragiczne skutki. 

Nowa funkcja w aplikacji Instagram 

Od jakiegoś czasu, na popularnym portalu społecznościowym, jego użytkownicy mają możliwość zrobienia ankiety. Cała idea polega na tym, że udostępniamy na InstaStory dowolne pytanie i podajemy do niego dwie możliwe odpowiedzi. Mogą to być nieco bardziej rozbudowane zdania do wyboru lub też zwykłe "Tak/Nie". 

16-latka mieszkająca w Malezji, również chętnie korzysta ze wspomnianej aplikacji i postanowiła przetestować nową funkcję. Nikt jednak nie spodziewał się, że ankieta będzie dotyczyła tak wstrząsającej kwestii. 

Ankieta zabiła nastolatkę 

Nastolatka udostępniła na swoim InstaStory ankietę o treści "Naprawdę ważne, pomóż mi wybrać D / L". Okazało się, że literka D była skrótem od słowa "death" czyli z angielskiego "śmierć", natomiast literka L od "life" czyli "życie". 

Aż 69% obserwujących dziewczynę osób zagłosowało za śmiercią. Nastolatka niestety wzięła sobie do serca głosy internautów i popełniła samobójstwo. Prokuratura niezwłocznie zajęła się całą sprawą, a jeden z prawników zasugerował, że winnymi śmierci są ci, którzy znaleźli się w tych 69 %. Inni jednak zastanawiali się, czy odpowiedzi internautów rzeczywiście coś zmieniły. Niewykluczone, że dziewczyna borykała się z problemami psychicznymi, z którymi nie była w stanie sobie poradzić i bez pomocy prędzej czy później i tak odebrałaby sobie życie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Instagram wydaje oświadczenie 

Jakiś czas przed śmiercią 16-latki, ale po samobójstwie innej dziewczyny, Instagram ogłosił, że uruchamia specjalny "ekran czułości", który ma na celu blokowanie obrazów samookaleczania. Ponoć matka Brytyjki, która odebrała swoje życie oskarżyła założycieli Instagrama, że na ich aplikacji znajdowały się tego typu treści, które skłoniły jej dziecko do samobójstwa. Niestety "ekran czułości" na niewiele się zdał i kolejna nastolatka zdecydowała się odebrać sobie życie.  

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Polak pobił 80-letnią mamę. Powód, dla którego to zrobił, doprowadza do płaczu
  2. Co studiowała Beata Szydło? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg!
  3. Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza
  4. Dumny Andrzej Duda przekazał radosną nowinę dot. córki. Do Pałacu napływają gratulacje z całej Polski
  5. Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze
  6. W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym

Źródło: NCZAS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News