Zrobiła na Instagramie sondę, czy powinna się zabić. Odpowiedzi internautów doprowadziły do tragedii

Zrobiła na Instagramie sondę, czy powinna się zabić. Odpowiedzi internautów doprowadziły do tragedii Źródło: Pixabay.com/Webster2703

Instagram jest jedną z najmodniejszych w ostatnim czasie aplikacji. Ma ją nie tylko prawie każdy nastolatek, ale też większość celebrytów i polityków. Dla niektórych jednak to znacznie więcej, niż tylko sposób na pokazanie swoich zdjęć. Teraz doszło za jego pomocą do niewyobrażalnej tragedii.

Instagram potrafi dyktować trendy i inspirować. Wiele osób dzięki niemu prezentuje swoje talenty - na przykład do robienia wyjątkowych zdjęć czy wykonania zjawiskowego makijażu. Niektórzy zatracają się w aplikacji tak bardzo, że staje się dla nich ważniejsza od prawdziwego życia. Tak było w przypadku pewnej dziewczyny, która zasugerowała się opinią internautów i zdecydowała się na straszny czyn.

Instagram pokazał wyniki, które doprowadziły do tragedii

Niedawno followersi pewnej dziewczyny mogli zobaczyć bardzo nietypową, jak na Instagram, ankietę. Zostali w niej zapytani, czy właścicielka konta powinna dalej żyć. Mieli do wyboru odpowiedź tak lub nie. Wstrząsającą i brutalną sondę postanowiła przeprowadzić 16-letnia mieszkanka Malezji. 

Internauci postanowili odpowiedzieć na jej pytanie, jednak nie wszyscy podeszli do sprawy wystarczająco poważnie. W pewnej chwili 69% respondentów stwierdziło, że powinna umrzeć. Nie zdawali sobie sprawy, że nastolatka wykazuje oznaki depresji i ich opinię potraktuje niewyobrażalnie poważnie.

Zachęcona opiniami z Instagrama, naprawdę postanowiła popełnić samobójstwo. Ciało dziewczyny znaleziono u stóp 3-piętrowego sklepu w miejscowości Sarawak około godziny 20:00 wieczorem, lokalnego czasu. Ankieta rozpoczęła się zaledwie kilka godzin wcześniej. Na miejscu od razu pojawiły się odpowiednie służby.

- Przeprowadzamy sekcję zwłok, aby ustalić, czy do jej śmierci doprowadziły inne czynniki - powiedział Aidil Bolhassan, szef lokalnej policji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawa zainteresowała media na całym świecie. Chcą zwrócić uwagę na wielki problem

Samobójcza śmierć Malezyjki sprowokowała opinie publiczną do podjęcia trudnego tematu, jakim jest depresja oraz wpływ mediów społecznościowych na życie współczesnej młodzieży. Wielu dorosłych nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo nastolatkowie uzależniają swoje życie od tego, co dzieje się w Internecie. Nie tylko podążają za trendami lansowanymi przez influencerów, ale też są narażeni na wszechobecny hejt.

Syed Saddiq, malezyjski minister od spraw sportu i młodzieży, prosi, by obserwować dzieci i swoich rówieśników. Nigdy nie wiadomo, kto z nich będzie potrzebował pomocy psychologa. Być może gdyby zachowanie niepoważnych internautów w aplikacji Instagram było inne, 16-latka wciąż by żyła.

  1. Agnieszka Radwańska z mężem w PnŚ. Fani: „Co ona zrobiła z twarzą?”
  2. Jolanta Kwaśniewska w młodości. Pierwsza Dama w długich włosach
  3. Wyjątkowa Polka nie żyje. Telewizja publiczna przekazała rozrywające serca rodaków wiadomości
  4. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię
  5. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  6. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji

Źródło: Instagram

Następny artykuł