Instagram: samobójstwa wśród dzieci i młodzierzy
fot. maxpixel.net
Karol Zaborowski - 10 Września 2019

Polska przoduje w samobójstwach dzieci i młodzieży. Pani Maja uruchomiła niezwykłą akcję

Instagram jest jednym z najpopularniejszych portali wśród mediów społecznościowych. To właśnie tam pani Maja uruchomiła niezwykłą akcję, którą bez wątpienia warto się zainteresować.

Instagram często staje się prawdziwą skarbnicą wiedzy, jeżeli chcemy śledzić życie gwiazd oraz celebrytów, o których możemy przeczytać w kolorowych czasopismach. Wiele profili znanych osobistości wypełnionych jest zdjęciami, które mają wyglądać na zrobione spontanicznie, ale ich historia jest zupełnie inna. Z tego też względu pani Maja rozpoczęła swoją akcję, która ma uświadomić dzieci oraz młodzież, że rzeczywistość wcale nie wygląda w ten sposób.

Może brzmi to trywialnie, bo przecież każdy wie, że świat pokazany w Internecie, to nie odzwierciedlenie rzeczywistości, jednak statystyki i badania pokazują co innego. Ponieważ to, co możemy znaleźć na popularnych portalach, ma ogromny wpływ na psychikę dzieci.

Krzysztof Jackowski i jego wizja o złych ludziach.Krzysztof Jackowski miał bezlitosną wizję o złych ludziach. Powiedział, co się z nimi stanie po śmierciCzytaj dalej

Instagram opanowany przez szczytną akcję

Polska zajmuje niechlubne 2 miejsce w Europie, jeżeli chodzi o samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. Niestety często powodem jest brak akceptacji samego siebie, ponieważ w ekranie komputera widzimy świat wykreowany przez ludzi na taki, gdzie nie ma zmartwień, a każdy jest piękny i gładki.

Niestety rzeczywistość tak nie wygląda, ale w oczach dziecka widząc te wszystkie obrazy, buduje się fałszywy obraz świata, w którym życie dziecka jest zwyczajnie nudne i nieudane. Z tego też względu ruszyła akcja z hasztagiem #prawdziwaja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

MężczyznaMężczyzna uratował umierającego psa, wyglądał tragicznie. Po 3 miesiącach zwierzak przeszedł niebywałą przemianęCzytaj dalej

- Nie mam nic przeciwko kremom, filtrom upiększającym, ani medycynie estetycznej. Ale mam coś przeciwko pisaniu #wokeuplikethis, gdy pomagają programy do obróbki zdjęć. I mam coś przeciwko, gdy ktoś mówi, że dzięki kremom nie ma zupełnie zmarszczek, a usta od szminki ma powiększone, kiedy jest po dużych ingerencjach medycyny estetycznej. Bo to ma znaczenie, ma znaczenie dla każdego, kto ma trudności z poczuciem własnej wartości, ma znaczenie dla każdego, kto ma trudności z akceptacją siebie, procesu starzenia i zmian idących za tym. Ma znaczenie dla nastolatków, którzy wzorują się na idolkach i idolach - pisze pani Maja.

Do tej pory udział w tym przedsięwzięciu wzięło już ponad 1300 kobiet, które pokazują, na swoich profilach, że idealne zdjęcia sugerujące, że ktoś się właśnie obudził, a wygląda, jakby spędził pół dnia u kosmetyczki to fikcja. Poprzez ten ruch społeczny kobiety pokazują siebie takimi, jakimi są, na co dzień. Bez wymyślnych stylizacji, odpowiedniego pozowania i makijażu zakrywającego niedoskonałości, ale który nie rzuca się w oczy.

Oczywiście nie ma nic złego w tym, że ktoś wrzuca do sieci przerobione zdjęcie, lub jest po masie zabiegów medycyny estetycznej i kosmetycznych. Tylko w takim wypadku nie wstydźmy się o tym mówić i wyjaśniać, że wyglądamy tak każdego dnia. Tak jak pani Agnieszka, która wzięła udział w tej akcji.

Dzisiaj grzeje:

1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę
2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

- Jeśli jesteśmy po zabiegach medycyny estetycznej, to warto, żeby nie zaprzeczać, że się im poddaliśmy. Jeśli stosujemy filtry na zdjęciach, to też tego nie ukrywajmy i nie mówmy, że tak wyglądamy. Nie udawajmy ideału, którym nikt nie jest i nie musi być. Ja jestem tutaj bez makijażu, ale mam zrobiony makijaż permanentny brwi. Nie ukrywam tego. Lubię wyglądać naturalnie, ale lubię też dobrze wyglądać z makijażem - czytamy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie przechodź z dzieckiem przez ścieżkę rowerową. Czeka na Ciebie 5 tys. zł mandatu
  2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli wstrząśnięci
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. 14. emerytura nie dla wszystkich? Jest haczyk w obietnicy Kaczyńskiego
  5. Miała 14-lat, gdy zaszła w ciążę. Teraz pokazuje, jak bardzo dziecko wywróciło jej życie do góry nogami

Sok z burakaSok z buraka ma niezwykłe właściwości, o których mało kto ma pojęcie. Nawet lekarze przyznają, że jest wyjątkowyCzytaj dalej

źródło: Mamadu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News