ING, PKO, Pekao czy inny? Wyciekły dane klientów jednego z banków

ING, PKO, Pekao czy inny? Wyciekły dane klientów jednego z banków Źródło: youtube.com/pko

ING, PKO i Pekao mogły utracić dane swoich klientów? Według najnowszych doniesień, któryś z tych banków mógł paść ofiarą ataku przestępców, którzy chcieli wyłudzić istotne informacje dotyczące kont bankowych Polaków. Kreatywność przestępców okazała się prawdziwie zadziwiająca.

ING, PKO i Pekao będą miały poważne problemy? Według najnowszych doniesień ze strony specjalistów do spraw bezpieczeństwa stron internetowych, któryś z tych banków mógł paść ofiarą włamania ze strony hakerów, którzy chcieli wyłudzić dane polskich klientów. Jak możemy ustrzec się przed działalnością przestępców?

ING, PKO i Pekao mogą być w prawdziwych opałach. Wstrząsające doniesienia dotyczące działalności przestępców

Niektórzy z klientów polskich banków w ciągu ostatnich kilku dni dostawiali fałszywe potwierdzenia przelewów z ich kont bankowych na swoje adresy e-mail. Wszyscy ci, którzy zareagowali na wiadomości i otworzyli je, jak też zalogowali się na swoje konta bankowe, mogli paść ofiarami przekrętu ze strony włamywaczy.Trzeba przyznać włamywaczom, że poprzez użycie technologii re-Captcha, która jest standardową opcją zabezpieczeń dla weryfikacji danych, włamywacze uwiarygodnili swój podstęp. W momencie, w którym nieświadomy niczego użytkownik banku wykonał rozpoznanie przez system poprzez odpowiedzenie na pytanie oprogramowania, na jego dysku pojawiał się złośliwy plik w formacie PDF, albo Zip, który miał być rzekomo potwierdzeniem przelewu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy pieniądzom klientów nic nie zagraża?

Pomimo ataku zorganizowanego z pomocą technologii Re-Captcha, portfelom polskich klientów najprawdopodobniej nic nie zagraża. Według analityków badających zagrożenie powstałe przez atak hakerów, ich celem było zebranie danych klientów tak, aby móc zebrać i sprzedać bazy klientów, bądź wykorzystywać je w celach reklamowych.

Aby ustrzec się przed niepożądaną działalnością hakerów na naszym koncie, klienci ING, PKO i Pekao powinni monitorować swoje konto pod kątem podejrzanych transakcji, a także zabezpieczyć swój komputer i wszelakie urządzenia elektroniczne w systemy antywirusowe, które mogą pomóc w wykryciu i zlikwidowaniu działalności włamywaczy. Specjaliści apelują także o regularne inwestowanie w coraz to nowsze wersje programów antywirusów i antywłamaniowych, ponieważ internetowi przestępcy mają regularnie polepszać swoje oprogramowanie.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Córka Hanny Lis jest ZNIEWALAJĄCO piękna! Przebiła urodą córki Kingi Rusin!
  2. Co się dzieje?! Katarzyna Figura BARDZO schudła! Prawie nie przypomina siebie
  3. Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było
  4. Burza w mediach wokół Kuby Wojewódzkiego. Król TVN jest jednak gejem?
  5. Zaczyna robić się już poważnie. Związek Igi Lis i Taco Hemingwaya kwitnie

źródło: Komputer Świat

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News