haker
fot. pixabay.com
Karol Zaborowski - 9 Grudnia 2018

Plaga oszustw w wielkim banku w Polsce! Uważaj na pieniądze, rozpaczliwy komunikat dla klientów

ING jest jednym z największych banków w Polsce. Jednak tak gigantyczny sukces obarczony jest również wielkim niebezpieczeństwem. Bank musi teraz uporać się z falą oszustów, którzy na swój cel wybrali klientów właśnie tej placówki.

ING jest jednym z najczęściej wybieranych banków przez Polaków. Co od lat zapewnia spółce bardzo ugruntowaną sytuację na rynku. Jednak podobnie jak inne molochy bankowe w naszym kraju, narażony jest na atak wielu oszustów, którzy czyhają na klientów. Teraz osoby posiadające konta w tym banku w szczególności są narażone na utratę swoich środków.

ING atakowany przez oszustów

Okres przed świętami jest dla nas szczególnie niebezpieczny. Wiele osób stara się na ten czas zebrać jakieś oszczędności, które zdołają pokryć świąteczne wydatki, a każdy z nas wie, że trochę ich jest. Co więcej, nasza czujność jest przez te dni mocno osłabiona, ponieważ myślami często jesteśmy już przy wigilijnym stole wśród rodziny. Może to doprowadzić do bardzo przykrej niespodzianki, gdy znowu zajrzymy na nasz stan konta. Wszystko za sprawą sprytnych oszustów, którzy mają teraz ręce pełne roboty. Wielu klientów banku ING otrzymało wiadomości zarówno przez sms, a także e-mail z prośbą o podanie informacji potrzebnych do zalogowania się na ich konta. Oczywiście były to wiadomości wysłane przez oszustów, którzy chcieli okraść nieświadomych ludzi. W tej sprawie bank ING podał specjalny komunikat dla swoich klientów, w którym ostrzega ich przed oszustwem. - Możesz otrzymać telefon, SMS-a lub mejl od osoby podszywającej się pod pracownika naszego banku.

Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa

  • Nie wysyłamy SMS-ów, mejli z prośbą o zalogowanie lub podanie danych prywatnych.
  • Nigdy nie wymagamy podawania loginu i pełnego hasła do bankowości. Dotyczy to również kodu SMS - chyba że to Ty dzwonisz do banku i jest to kod uwierzytelniający.
  • Czytaj dokładnie treści SMS-ów, jakie otrzymujesz z banku. Zwróć uwagę na nietypowe zapisy adresu naszej strony.
  • Nie prosimy Cię o zmianę, ani nie wysyłamy Ci nowych danych logowania - czytamy w komunikacie
Niekiedy wysyłany był również link, który do złudzenia przypomina witrynę, służącą do logowania się na swoje konta. Jednak to również jest jeden ze sposobów złodziei. Niektórzy z nich są nawet na tyle zuchwali, że telefonują do klientów banku, aby wyciągnąć od nich potrzebne informacje.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
AkwizytorUwaga na oszustów! Tak też mogą cię okraść [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Tego typu proceder stał się prawdziwą plagą ostatnich dni, a na miejsce każdego złapanego przestępcy pojawia się wielu nowych. Przez to teraz musimy być znacznie bardziej wyczuleni na to, jak i gdzie logujemy się na swoje konta bankowe. Czasami nawet nie jesteśmy świadomi, że coś jest nie tak, a kiedy już zdamy sobie z tego sprawę, jest już za późno. Policja już od jakiegoś czasu ostrzega o kolejnych metodach internetowych oszustów, jednak ich sposoby bardzo szybko ewoluują.Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny screen ing.plZOBACZ TAKŻE:
  1. Kolejna grupa straci 500 plus? Nie będą zadowoleni
  2. Biedronka i Lidl właśnie WSTRZĄSNĘŁY Polakami! To się naprawdę dzieje
  3. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  5. Emerytura dla osób urodzonych przed 1969. Łatwo popełnić błąd
SeniorkaEmeryci wydają na to fortunę! Sprawdź jak nie dać się oszukać [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News