Masz konto w ING? UWAGA! Możesz stracić FORTUNĘ
Marcin Owczarek - 20 Grudnia 2018

Masz konto w ING? UWAGA! Możesz stracić FORTUNĘ

ING Bank Śląski ma za sobą bardzo ciężki tydzień. Odbija się to wszystko na klientach tego banku. Jeżeli macie tam konta to musicie na siebie uważać. Przez ostatnie problemy możecie stracić fortunę. Pamiętajcie o kilku prostych krokach i będzie wszystko w porządku.

ING Bank Śląski bardzo źle kończy rok 2018. W ostatnim tygodniu mieli bardzo dużo problemów związanych ze swoją stroną internetową oferującą usługi bankowe oraz aplikacją, przez co mobilne płatności były bardzo utrudnione. Nawet infolinia miała swoje problemy i klienci nie mogli uzyskać pomocy.

Awaria w banku

Wszystko było spowodowane awarią infrastruktury sieciowej, z której korzystają. Takie problemy bardzo szybko przyciągają osoby chcące to wykorzystać. Oszuści czyhają na każdym kroku i bez skrupułów zabiorą wasze pieniądze, jeżeli nie będziecie ostrożni. Cyberprzestępcy to nowy rodzaj ludzi, którzy wykorzystują luki w systemach oraz błędy, jakie czasami się pojawiają. Wyłudzają w ten sposób dane do naszych kont bankowych i wybierają wszystkie dostępne środki bez naszej wiedzy. Trzeba mocno uważać, aby nie dać się okraść.

ING Bank Śląski celem ataku

W ten weekend cyberprzestępcy postanowili zorganizować masową akcję phisingową na ING Bank Śląski. Wielu klientów mogło doświadczyć ataku na swoje konta. Oszuści wysyłali e-maile do wszystkich posiadaczy kont w banku. Jest to stara, ale jak widać sprawdzona metoda ataku. Nieświadome osoby mogły się na to nabrać. W treści takiego maila mogliśmy przeczytać: - W trosce o bezpieczeństwo naszych odbiorców zablokowaliśmy konto w ING Bank Śląski, powodem jest włamanie do konta. W celu odblokowania dostępu prosimy o weryfikację właściciela konta, logując się na: Zaloguj, aby odblokować - można przeczytać w jednym z takich maili.

Wiadomości prawie jak te z banku

Wszystko wygląda tak, jakby to naprawdę była wiadomość od naszego banku. Oszustów zdradza jednak kilka szczegółów. Pierwsza rzecz, jaka powinna wzbudzić u nas niepokój, to adres mailowy. Nie będzie się pokrywał z tym, jaki ma ING Bank Śląski. Druga podstawowa rzecz to, że bank nigdy nie będzie od nas żądał naszych danych do logowania oraz żadnego wysyłania SMS-ów z potwierdzeniem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej
Także strona, na jaką przekieruje nas link z wiadomości, będzie łudząco podobna, do tej z banku. Warto jest wtedy spojrzeć, jaki jest adres strony. Przed nim powinno znajdować się "https" oraz ikona kłódki, która będzie nam mówiła, że jest to strona bezpieczna. Jeżeli tego nie ma, to powinniśmy jak najszybciej ją opuścić. Jest kilka sposobów na to, żeby się zabezpieczyć. Przede wszystkim zwracajcie uwagę na to, gdzie wchodzicie i w co klikacie. Jeżeli macie wątpliwości, kontaktujcie się z bankiem i blokujcie swoje konta. Czas ma tutaj ogromne znaczenie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. ŻE CO?! Oto ile NAPRAWDĘ waży Magda Gessler, aż trudno w to uwierzyć
  2. To koniec banku BGŻ BNP Paribas jaki znamy. Klienci mocno się zdziwią
  3. Biedronki w panice wycofują te produkty! Możecie się zatruć groźną bakterią
  4. Strasznie przykre. Tyle lat miała Anna Przybylska w dniu śmierci
  5. ŻE CO?! Oto ile NAPRAWDĘ waży Magda Gessler, aż trudno w to uwierzyć
    GłówneEmerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedziećCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News