Informacje o spotkaniu
Pikio.pl
Monika Majko - 31 Października 2020

Nagle zwołano posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wiemy, czego dotyczy

Informacje o sobotnim spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przekazał rzecznik rządu, Piotr Mueller. Poinformowano, czego będzie dotyczyć pilne posiedzenie.

Informacje o zaplanowanym na sobotę spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przekazał rzecznik rządu, Piotr Mueller. Przedstawiciel rządu przekazał szczegóły dotyczące rozmów, które mają zostać podjęte podczas pilnego posiedzenia.

Informacje o spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego przekazał rzecznik rządu

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki, podczas pilnej konferencji prasowej, przekazał Polakom kilka ważnych informacji dotyczących m.in. tegorocznych obchodów Wszystkich Świętych. Szef rządu ogłosił, że cmentarze zostaną zamknięte na okres od 31 października do 2 listopada br. Premier Morawiecki zapowiedział również, że wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać swojej pracy stacjonarnie, zostaną skierowani do pracy zdalnej.

- Liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po 3. tygodniach leżeć - tłumaczył premier Morawiecki.

Decyzja zapadła, pojawił się jasny komunikat. Zacznie się już w poniedziałek i obejmie całą Polskę, nie ma odwrotuDecyzja zapadła, pojawił się jasny komunikat. Zacznie się już w poniedziałek i obejmie całą Polskę, nie ma odwrotuCzytaj dalej

W związku z wczorajszymi decyzjami rządu, które uderzyły m.in. w osoby prowadzące handel przycmentarny, a także ogólną złą sytuacją w kraju związaną z drastycznymi wzrostami nowych przypadków zakażeń koronawirusem, rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował, że w sobotę 31 października br. zwołano pilne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- Spotkanie Zespołu pod przewodnictwem premiera Morawieckiego rozpocznie się około 17.30. Wśród tematów znajdzie się stan realizacji budowy szpitali tymczasowych, kwestia dalszych zakupów sprzętu medycznego. Ponadto jednym z tematów będzie też wsparcie dla handlowców w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy - przekazał Piotr Mueller.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Na spotkaniu poruszona zostanie m.in. kwestia pomocy dla handlarzy, poszkodowanych przez zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych

Spotkanie rozpocznie się po zakończeniu wideokonferencji premiera Morawieckiego z członkami samorządowej części Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, o której informował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Szef rządu będzie rozmawiał z przedstawicielami Komisji o ustaleniu optymalnego trybu pracy urzędów samorządowych w związku z ostatnim dynamicznym wzrostem zachorowań na COVID-19.

Dzisiaj grzeje:

1. Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty

2. Nagle podjęli decyzję, od wtorku całkowity lockdown. Klamka zapadła, władze europejskiego kraju nie miały wyjścia

3. Ksiądz znalazł sposób, jak obejść nakaz zamkniętych cmentarzy. Wywiesił na bramie zadziwiający napis

W sobotę, 31 października padł kolejny rekord dobowego przyrostu chorych z COVID-19 na terenie Polski. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 21 897 nowych przypadków koronawirusa oraz kolejnych 280 zgonów wywołanych zakażeniem wirusem SARS-COV-2.

- Mamy 21 897 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3138), wielkopolskiego (2329), śląskiego (2274), małopolskiego (1707), łódzkiego (1700), lubelskiego (1559), kujawsko-pomorskiego (1461), podkarpackiego (1404), dolnośląskiego (1229), pomorskiego (1212), świętokrzyskiego (831), warmińsko-mazurskiego (737), zachodniopomorskiego (735), podlaskiego (612), lubuskiego (498), opolskiego (471). Z powodu COVID-19 zmarło 41 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 239 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 362 731/5 631 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał w sobotę resort zdrowia.

RZZK

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie będzie "Piątki dla zwierząt"? Wiceminister wszystko potwierdził
  2. Agnieszka Radwańska pokazała swój luksusowy dom. Żyje jak w bajce, posiadłość za miliony złotych
  3. Policja pokazała, co znalazła przy zatrzymanych na wczorajszym strajku. Można było stracić życie
  4. Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla Polaków
  5. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: "Dziękuję, że byłeś przy mnie"
  6. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  7. Kobieta ważyła 300 kg, teraz wygląda jak milion dolarów. Efekt metamorfozy i wyjątkowej diety onieśmiela wszystkich krytyków
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News