Informacje o zamknięciu granic
Pikio.pl
Irmina Jach - 29 Października 2020

Z dnia na dzień bez uprzedzenia zamknięto granice. Ludzie nie mają jak wrócić do domów, sąsiedzi Polski zadecydowali

Informacje na temat granic, które zostały zamknięte bez żadnego uprzedzenia, są szokujące. Ludzie, którzy mieszkają w tamtych rejonach, nie mają możliwości powrotu do domów. Sąsiedzi Polski podjęli nieoczekiwane decyzje, budząc ogromne zbulwersowanie wśród swoich rodaków. Trudno się dziwić.

Informacje na temat zamknięcia granic Białorusi obiegły światowe media. Przejścia graniczne z Polską i Litwą nie funkcjonują na skutek nagłej decyzji władz. Białoruski Państwowy Komitet Graniczny poinformował, że najnowsze rozporządzenia mają związek z panującą pandemią koronawirusa. Problematyczny może okazać się także wjazd na terytoria Łotwy i Ukrainy.

Siedziba TVP otoczona kordonem policji, dziesiątki radiowozów i straż pożarna. Wiemy co się dziejeSiedziba TVP otoczona kordonem policji, dziesiątki radiowozów i straż pożarna. Wiemy co się dziejeCzytaj dalej

Informacje na temat nieoczekiwanego zamknięcia granic

- Zamknięto wjazd na Białoruś przez przejścia graniczne z Polską i Litwą - poinformował w czwartek białoruski Państwowy Komitet Graniczny.

Nie wiadomo, kto był inicjatorem kontrowersyjnej decyzji. Obywatele Białorusi, którzy pozostawali poza granicami kraju, nie mogą wrócić do swoich domów. Wdrożenia takiego rozwiązania nie spodziewali się nawet pracownicy służby granicznej. Białorusini wstrzymali odprawy ruchu osobowego na przejściach w Bobrownikach oraz Kuźnicy Białostockiej. Ruch towarowy odbywa się obecnie bez przeszkód.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

- Dziś, w drugiej połowie dnia, zaczęła się szerzyć informacja o zamknięciu granic z Litwą i Polską. Nie wiadomo, kto był inicjatorem takiej decyzji, ale nasi obywatele nie mogą wrócić do kraju. W Państwowym Komitecie Granicznym portalowi Onliner.by potwierdzili tę informację, dodając, że decyzję taką podjęto w związku z pandemią - napisał ukraiński portal Onliner.by.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że dyplomaci i kierowcy samochodów ciężarowych mogą przekraczać granice bez żadnych przeszkód. Resort dyplomacji dodał, że oficjalnym powodem zamknięcia, który przedstawiła strona białoruska jest wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Straż Graniczna doradza podróżnym, którzy planują wjechać na teren Białorusi w ruchu osobowym, by korzystały z przejścia w Terespolu.

- Dla wielu to było zaskoczenie, w tym dla nas. Nikt się nie spodziewał - powiedział jeden ze strażników.

- Białoruś nie wpuszcza w czwartek samochodów osobowych od strony Litwy na swoje terytorium, powołując się na koronawirusa - potwierdziła rzeczniczka litewskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Bożena Zaborovska.

- Ciężarówki nadal przejeżdżają, podobnie jak samochody z Białorusi na Litwę - dodała.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicach

2. Zamknięcie części sklepów i ograniczenia w przemieszczaniu? Nieoficjalne doniesienia o nowych obostrzeniach

3. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków

Do tej pory wszystkie osoby, które wjeżdżały na teren Białorusi, musiały liczyć się z koniecznością odbycia obowiązkowej, dziesięciodniowej kwarantanny. Procedurą nie byli objęci: kierowcy wykonujący przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego, załogi statków powietrznych, statków morskich, obsady pociągów międzynarodowych, osoby przejeżdżające przez Białoruś tranzytem nie dłuższym niż 24 godziny, obywatele Białorusi, cudzoziemcy posiadający zezwolenie na pobyt oraz osoby powracające z podróży służbowych.

Na wszystkich lotniskach i przejściach granicznych prowadzone były pomiary temperatury. W przypadkach, gdy pomiar wzbudzał jakiekolwiek wątpliwości, osoba wjeżdżająca na teren Białorusi była odwożona do szpitala i poddawana obserwacji. Obywatele Polski, którzy nie mogli wrócić do kraju samolotem z Mińska, mieli prawo do przekroczenia granicy lądowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Golden retriever usłyszał płacz szczeniaczków. Był tylko 1 sposób, aby je pocieszyć, kamera nagrała przepiękną scenę
  2. Adam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacje
  3. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  4. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  5. Twierdził, że koronawirus nie istnieje. Teraz przekazuje dramatyczny apel ze szpitala, bardzo przykre
  6. W stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutki
  7. Powalający przepis na najszybsze, najłatwiejsze i najlepsze ciasto czekoladowe

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet/RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News