informacje nie żyje Józef Górka
Unsplash
Joanna Szwalikowska - 29 Września 2020

Porażające informacje obiegły Polskę. Nie żyje Józef Górka, wielka strata

Porażające informacje właśnie obiegły całą Polskę. Dziś, 29 września, zmarł Józef Górka. Jego odejście jest ogromną stratą. Lokalna społeczność pogrążyła się w żałobie.

Dramatyczne informacje obiegły media. Nie żyje ksiądz Józef Górka. Duchowny zmarł dziś, 29 września. Jego odejście to ogromna strata. Tragiczna wiadomość zasmuciła całą lokalną społeczność. Pożegnanie odbędzie się 30 września.

Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło wielką zmianęMinisterstwo Zdrowia zatwierdziło ogromną zmianę. Obowiązuje od dziśCzytaj dalej

Tragiczne informacje - nie żyje ksiądz Józef Górka, wiadomość o jego śmierci zasmuciła wiele osób

Ksiądz Józef Górka urodził się 10 października 1937 roku w Kaninie w pobliżu Limanowej. Zdał maturę w 1955 roku, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. 29 czerwca 1961 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w Tarnowie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

Początkowo przez kilkanaście lat pracował jako wikariusz, a następnie 10 listopada 1975 roku mianowano go proboszczem parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Porębie Spytkowskiej. Zajmował się również spełnianiem obowiązków notariusza, dekanalnego duszpasterza rodzin dekanalnego duszpasterza nauczycieli i wychowawców, dekanalnego asystenta Akcji Katolickiej, wizytatora nauki religii, a także dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Brzesko.

Proboszczem parafii Poręba Spytkowska był aż do 18 sierpnia 2007 roku (niemal 32 lata). Po tym czasie pozostał w parafii, jednak w charakterze rezydenta. W 2018 roku obdarzono go godnością Kapelana Jego Świątobliwości. Wiadomość o śmierci duchownego zasmuciła wiele osób. To ogromna strata dla lokalnej społeczności, dla której wsparciem był przez lata swojej pracy.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna ewakuacja na ogromną skalę, tysiące osób w niebezpieczeństwie. Wszyscy muszą uciekać

2. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Joanna. Cały kraj płacze „Jeszcze niedawno rozmawialiśmy Joasiu…”

3. Niezbędna jest pilna pomoc. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną wiadomość, błaga o pomoc

Ciało zmarłego duchownego zostanie wprowadzone do kościoła parafialnego w Porębie Spytkowskiej o godzinie 17.00 we środę 30 września. Msza święta pogrzebowa z kolei odbędzie się w czwartek 1 października o godzinie 11.00 w Porębie Spytkowskiej. Później ciało zostanie złożone na cmentarzu miejscowym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sikorski nie zapłaci ani grosza, powołał się na "klauzulę sumienia". Oberwało się TVP, Kurski nie będzie zadowolony
  2. Ekstraklasa wydała pilny komunikat ws. odwołania następnej kolejki. W lidze jest wielu zakażonych
  3. Michał Wiśniewski pogrążył się w żałobie. Odeszła osoba najbliższa jego sercu
  4. Dramatyczne sceny w szkole, na miejscu karetki i policja. 16-latka rzuciła się z nożami na koleżanki, są ranni
  5. Ostrzegają przed jednorazowymi maseczkami. Zatrważające, co odkryli
  6. Rewolucyjny przepis na placki ziemniaczane. Bajecznie proste i nieziemsko pyszne

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Gość PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News