Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże

Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże Źródło: Pikio

Informacje, które napływają do mediów z kilku województw, są rozczarowujące. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu wielu kluczowych miejsc. Zagrożenie jest zbyt duże, by urlopowicze mogli z nich korzystać. Niektórzy zastanawiają się nad przerwaniem wakacyjnych wyjazdów.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o natychmiastowym zamknięciu kilku kąpielisk zlokalizowanych na terenie Polski. Na Polaków przebywających na urlopach czyha ogromne niebezpieczeństwo. Chwila nieuwagi lub zlekceważenie ostrzeżeń może być katastrofalne w skutkach. Trzy miejscowości turystyczne podzieliły los nadbałtyckich plaż. Wystosowano bezwzględny zakaż wchodzenia do wody.

Informacje o zagrożeniu dla Polaków zostały opublikowane przez GIS

Informacje udostępnione dzisiaj na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego mówią o tym, że woda na terenie sześćdziesięciu nadmorskich kąpielisk strzeżonych jest zdatna do kąpieli. Osoby, które wybrały się na urlop nad Morze Bałtyckie, mogą odetchnąć z ulgą. Na szczęście, mimo wcześniejszych problemów, obecnie nie notuje się obecności sinic na popularnych plażach. Ratownicy, którzy na bieżąco kontrolują stan wizualny wody, nie zdecydowali się na wywieszenie czerwonych flag nad żadnym z miejsc. Bezpieczne są już wody przybrzeżne Gdańska, Sopotu, Rewy, Gdyni i Krynicy Morskiej, które zamknięto w zeszłym tygodniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety, osoby, które zdecydowały się na spędzenie urlopu nad jeziorami, nie są w tak dobrej sytuacji jak urlopowicze przebywający nad Morzem Bałtyckim. Informacje przekazane przez GIS mówią o zakwicie sinic na terenie jeziora Dobrogoszcz (powiat kartuzki), jeziora Przywidzkiego (powiat gdański) oraz jeziorze Żuczek (powiat człuchowski). Pływanie na terenie tych kąpielisk może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Nie warto lekceważyć czerwonych flag wywieszonych przez ratowników. Problemy skórne to tylko wierzchołek góry lodowej.

Dzisiaj grzeje: 1.Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat

2. Rząd potwierdził. Usłyszeliśmy najgorszą wiadomość dla kilkuset tysięcy Polaków

3. Wszystko zaczęło się od niewinnego wypadku. Teraz mały Oliwier walczy o życie

Sinice to bakterie, które przy sprzyjających warunkach pojawiają się w zbiornikach wodnych. Powodują specyficzny wygląd i zapach, szczególnie przy liniach brzegowych. Niestety, to nie tylko problem natury estetycznej. Zatrucie sinicami może skutkować bólami brzucha, nudnościami, wymiotami, skurczami żołądka oraz biegunką. W krytycznych przypadkach bakterie powodują skurcze mięśni, wysoką gorączkę, duszności, ból gardła, a także ból i zawroty głowy. Może wystąpić także swąd skóry, wysypka, pęcherze w jamie ustnej i zapalenie spojówek. Zlekceważenie ostrzeżeń Głównego Inspektoratu Sanitarnego i wejście do wody mimo czerwonych flag może być tragiczne w skutkach. Uporczywe dolegliwości zdrowotne z pewnością przyczynią się także do przedwczesnego zakończenia wyjazdu wakacyjnego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, zmarł na oczach ukochanej żony
  3. Wstrząsająca wiadomość nagle obiegła media. Nie żyje uwielbiany gwiazdor
  4. Rząd właśnie przedłużył uciążliwy zakaz, wiadomo ile jeszcze potrwa. Bardzo złe informacje dla wielu Polaków
  5. Porażające sceny na pogrzebie Mariana Tomaszewskiego. Nikt nie mógł się spodziewać
  6. Ogromna wpadka księcia Williama. Nikt nie wiedział, prawda wyszła na jaw dopiero po latach
  7. Składki ZUS mocno w górę. Trzeba będzie dopłacić 200 zł
  8. Głodny bezdomny wszedł do restauracji i zapytał o jedzenie za 2 zł. W odpowiedzi kasjer zrobił niewyobrażalną rzecz
  9. Zarabiasz mniej niż 3300 zł? Mamy bardzo dobre wieści

Źródło: Polskie Radio

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News