Fatalne informacje z Łodzi, doszło do katastrofy ekologicznej. Niestety, do wody dostała się substancja podobna do ropy

Fatalne informacje z Łodzi, doszło do katastrofy ekologicznej. Niestety, do wody dostała się substancja podobna do ropy Źródło: Pixabay

Informacje przekazane przez Polsat News są tragiczne. Doszło do katastrofy ekologicznej, na miejscu pracuje Państwowa Straż Pożarna, sytuacja jest bardzo poważna. W wodzie została zaobserwowana podejrzana substancja i natychmiast powiadomiono służby. Akcja nie należy do najłatwiejszych, a na miejscu pojawiły się specjalistyczne jednostki chemiczne.

Informacje przekazane przez Polsat News są wyjątkowo tragiczne dla lokalnego ekosystemu. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów strażaków, lecz akcja nie należy do najłatwiejszych.

Przekazano informacje o akcji PSP pod Łodzią, doszło do katastrofy ekologicznej

Informacje mówią o fakcie dostaniasię do zbiornika wodnego w Rogowie w województwie łódzkim ropopochodnej substancji w wyniku wycieku z nielegalnego odwiertu rury należącej do grupy PERN. Do służb w sobotę około godziny 8 wpłynęło zawiadomienie o pojawieniu się zanieczyszczenia przy rzecze Mroga w Rogowie, po dotarciu tych informacji natychmiast zadysponowano na miejsce strażaków.

- Po dojechaniu na miejsce okazało się, że na całej powierzchni zbiornika ok. 4,6 znajdował się "film" ropopochodnej cieczy - ustalili dziennikarze Polsat News w rozmowie z st. bryg. Dariusz Guzek Komendant Powiatowy PSP w Brzezinach. To właśnie to tej JRG wpłynęło zawiadomienie. Na miejscu pracowało 15 zastępów, państwowych strażaków zawodowych wspomaganych przez druhów z OSP.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Strażacy podejmują niezbędne działania

- Działania strażaków polegały m.in. na budowaniu zapór, by substancja nie wpływała do rzeki - powiedział dla Polsat News st. bryg. Dariusz Guzek. Do usuwania skutków wycieku zadysponowano specjalistów i prócz zwykłych strażaków na miejscu swoje działania prowadzą specjalistyczne grupy chemiczno-ekologiczne z Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi oraz jednostki straży pożarnej grupy PERN z Płocka. Niestety nawet mimo tak profesjonalnego przeprowadzenia akcji usuwanie plamy substancji ropopochodnej może zająć kilka dni. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę nagle obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje artysta Piwnicy pod Baranami, wielka strata

2. Kobieta celowo nakaszlała w twarz rocznemu dziecku. Jego mama podała przyczynę

Akcja nie należy do najłatwiejszych

Według informacji przekazanych przez Polsat News strażakom pracującym na miejscu po dobie od zgłoszenia, w niedzielę około godziny 10, udało się zlokalizować miejsce wycieku substancji do wody. Obecnie trwają prace mające na celu oczyszczenie zbiornika, ponieważ zanieczyszczenie przenikło przez grunt do zbiornika w Rogowie. 

- Do bazy w Koluszkach cysternami przewożona jest mieszanka cieczy ropopochodnej z wodą w celu utylizacji. Do niedzieli po południu wywieziono 9 metrów sześciennych takiej mieszanki - przekazał słowa Guzka Polsat News. Akcja prowadzona będzie jeszcze przez jakiś czas, obecnie na miejscu zdarzenia znajduje się 9 zastępów strażackich. ta sytuacja na pewno odbije się negatywnie na lokalnym ekosystemie, lecz konkretne skutki będzie można ocenić po zakończeniu działań.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zamiast do lodówki lub zamrażarki, włóż koperek do słoika. Powód zachwyca, już nigdy nie zrobisz inaczej
  2. Dramatyczny wypadek znanego piłkarza. Gwiazdor spadł z 200 metrów (FOTO)
  3. Skandal w Biedronce, porażające nagranie wyciekło do sieci. Pilne poszukiwania klienta
  4. Nagranie mieszańca Podkarpacia przyprawia o ciarki. Dantejskie sceny i chaos, rozszalała pogoda dała się we znaki
  5. Zostawił ładowarkę włączoną do prądu i wyszedł z domu. Najgorsza decyzja jego życia, skutki okazały się katastrofalne
  6. Jeżeli chcesz zagłosować w drugiej turze wyborów, musisz zrobić jedną rzecz. Zostało niewiele czasu

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News