Informacje o zmianach
Pikio.pl
Monika Majko - 28 Listopada 2020

Mamy potwierdzenie, duże zmiany w całej Polsce już od 13 grudnia. Zaskakujące informacje

Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy PKP obiegły krajowe media. Już od 13 grudnia obowiązywać zacznie nowy rozkład jazdy pociągów, który został dostosowany do obecnej sytuacji. Wszyscy podróżni powinni zapoznać się z najnowszymi ustaleniami.

Informacje dla podróżnych przekazała spółka PKP. Już za kilkanaście dni Polaków czekają poważne zmiany w rozkładach jazdy pociągów. Niektóre trasy przejedziemy szybciej, na innych pojawią się dodatkowe składy. Wszystko po to, by zapewnić klientom odpowiedni komfort i bezpieczeństwo podróży.

Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy PKP obiegły krajowe media

Ważne wiadomości dla wszystkich planujących w niedalekiej przyszłości podróż pociągiem przekazała spółka PKP. Od 13 grudnia obowiązywać zacznie nowy rozkład jazdy, dostosowany m.in. do warunków związanych z pandemią koronawirusa.

Sejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutneSejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutneCzytaj dalej

Od 13 grudnia na torach pojawi się więcej połączeń. PKP Intercity zapewniła, że Warszawa zostanie lepiej skomunikowana m.in. z Trójmiastem, Katowicami, Wrocławiem, Lublinem, Szczecinem, Opolem czy Kielcami. Pociągi PKP Intercity będą się zatrzymywały w 420 miastach i miejscowościach, a na tory wyjedzie około 400 pociągów.

Znacznie zwiększy się liczba par pociągów łączących Kraków i Katowice, która wzrośnie z ośmiu do dziewiętnastu. O około 75 minut krótsze maja być również podróże między Lublinem a Wrocławiem, czas zaoszczędzimy również na trasie Kraków - Opole.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

PKP zwiększa ilość połączeń i skraca czas przejazdów

Zaplanowano również wprowadzenie nowych połączeń, m.in. IC "Kazimierz" łączący Kraków i Łódź, IC "Chełmoński" ze Świnoujścia do Krakowa przez Zieloną Górę, Wrocław i Katowice, IC "Karłowicz" relacji Warszawa-Zakopane przez Radom, Kielce i Łódź oraz IC "Lubuszanin" z Chełma do Zielonej Góry przez Lublin, Warszawę i Poznań.

Nowością będzie także skład TLK "Sudety" relacji Jelenia Góra – Kraków, który pojedzie przez m.in. Świdnicę, Dzierżoniów i Ząbkowice Śląskie oraz Nysę i Prudnik na Opolszczyźnie.

Dzisiaj grzeje:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Od 5 grudnia ogromna zmiana dla milionów dorosłych Polaków. Mamy potwierdzenie, wszystko jest już jasne
 3. Natalia Siwiec nagle wparowała do pokoju, w łóżku czekała na nią przykra niespodzianka. Od razu złapała za telefon
 4. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już w niedzielę. Polacy muszą się przygotować

Od połowy grudnia podróż Pendolino na trasie Trójmiasto - Warszawa, ma skrócić się o około 20 minut. Wszystko dzięki wprowadzeniu na części trasy dopuszczalnej prędkości dla składu wynoszącej 200 km/h.

- Pociągi EIP trasę Warszawa Centralna–Gdańsk Główny pokonają średnio w czasie około 2 godzin 40 minut. Rekordzistą w tej kwestii jest pociąg nr 3800 oraz nr 3540, który przejechał tę trasę w 2 godziny 32 minuty Aktualnie podróż składem EIP trwa średnio 2 godziny 50 minut - przekazała w rozmowie z polsatnews.pl Anna Zakrzewska z PKP Polskich Linii Kolejowych.

Natomiast przejazd Pendolino z Trójmiasta do Krakowa zajmie około 5 godzin. Jak podkreśla przewodnik, 2020 rok "to kolejny sezon ze zwiększeniem dostępu do kolei" i to wszystko pomimo paraliżującej kraj pandemii koronawirusa. Zwiększona liczba połączeń ma wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo podróżujących.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Sytuacje, w której można złamać kwarantannę. Ministerstwo Zdrowia informuje
 2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
 3. Rodzinna tragedia na zachodzie Polski. Nie żyje małżeństwo, porażające, kogo zatrzymała policja
 4. Tragedia w szpitalu w polskiej miejscowości. Na miejscu jest policja i prokuratura, nic nie dało się zrobić
 5. Będzie dodatek do 500 plus? Pojawiła się oficjalna wiadomość, wielu rodziców będzie wniebowziętych
 6. Najdoskonalszy przepis na wigilijną kapustę z grochem Magdy Gessler. Dzięki niemu święta będą symfonią smaku
 7. Marta Manowska jednym zdjęciem wszystko potwierdziła. Fani "Rolnik szuka żony" są zachwyceni

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News