6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii

6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii Źródło: .

Informacje napływające z zagranicy są przerażające. Media obiegły informacje odnośnie niewyobrażalnej tragedii, w której miało zginąć 6 osób, a 360 zostać rannych.

Informacje, które docierają do Polski z Albanii, są przerażające. Od 1905 roku nie wystąpiło tam tak potężne trzęsienie ziemi. Amerykańska Służba Geologiczna podaje, że było odczuwalne dla 11,6 mln osób, nie tylko w Albanii, ale i Czarnogórze, Kosowie, Macedonii Północnej i Grecji.

Informacje płynące z Albanii 

- Trzęsienie ziemi o magnitudzie szacowanej na 6,4 nawiedziło środkową Albanię o 3:54 rano miejscowego czasu - podała do oficjalnej wiadomości Amerykańska Służba Geologiczna.

Trzęsienie ziemi, do którego doszło w Albanii, było najsilniejszym trzęsieniem w historii tego kraju. Nigdy wcześniej to zjawisko nie wystąpiło o takiej sile. Epicentrum znajdowało się na głębokości 20 km i zaledwie 7 km od miasta Durres i 30 km od Tirany. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Informacje z lokalnych mediów 

Jak podają lokalne media, w związku z trzęsieniem ziemi co najmniej 150 osób zostało rannych, z czego 75 osób wymagało natychmiastowego przewiezienia do szpitala. 

Liczba ofiar śmiertelnych pozostaje nieznana. Źródła albańskie donoszą, że mogą być to minimum 3 osoby z miejscowości Thumanë i Laç. Lokalna praca donosi, że liczba ofiar śmiertelnych najprawdopodobniej wzrośnie. Z innych źródeł można dowiedzieć się, że 6 osób poniosło śmierć na skutek trzęsienia ziemi, a 360 jest rannych W mediach na razie nie pojawiły się oficjalne komunikaty władz ani funkcjonariuszy, którzy potwierdziliby liczbę zgonów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje słynny aktor. Tragiczny wypadek, miał 35 lat
2. Smutne informacje o Barbarze Kurdej-Szatan. Lekarz przekazał jej druzgocącą diagnozę

W związku z trzęsieniem ziemi szkoły w Durres, Lezha i Tiranie pozostają zamknięte do odwołania. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  2. Albert Wójcik: kim jest? Młody biznesmen i miłośnik zwierząt
  3. Grupa mediowa IBERION. Stawiamy na rozwój, ambicję, innowacyjność
  4. Lelum.pl: Portal dla nowoczesnych kobiet. Kto jest redaktorem naczelnym?
  5. Pikio: Kim jest właściciel, redaktor naczelny? Wszystko o Pikio.pl

źródło: rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News