informacje o kwarantannie
Pikio.pl
Monika Majko - 26 Października 2020

Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla Polaków. Przykre informacje

Informacje o obowiązkowej kwarantannie zaskoczyły Polaków, nie unikną nowego obowiązku. Media przekazały najnowsze wiadomości w tej sprawie.

Informacje obiegły media, Polacy będą musieli poddać się obowiązkowej kwarantannie, wszystko z powodu trudnej sytuacji epidemicznej w kraju i dynamicznego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Nikt nie uniknie nowego obowiązku.

Informacje o dodatkowych restrykcjach obiegły media

Premier Norwegii Erna Solberg przekazała w poniedziałek informacje o kolejnym zaostrzeniu obowiązujących w tym państwie restrykcji. Wszystko w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Szefowa norweskiego rządu wskazała imigrantów zarobkowych, w tym pracowników z Polski, jako źródło wzmożonej liczby zakażeń.

- Za wzrost zakażeń odpowiadają zagraniczni pracownicy. W ostatnim tygodniu wykryto 100 przypadków koronawirusa u osób z Polski - przekazała Erna Solberg.

Z ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówZ ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówCzytaj dalej

W Norwegii od środy obowiązywać będzie limit uczestników imprez publicznych do 50 osób, a w prywatnych mieszkaniach oprócz domowników będzie mogło przebywać nie więcej niż pięciu gości. Premier Solberg zapowiedziała, że lokalne władze będą mogły wprowadzać dodatkowe ograniczenia oraz przeprowadzać kontrole, jeśli będzie wymagała tego sytuacja.

W poniedziałek dodatkowe restrykcje wprowadziły władze Oslo, które odpowiada za jedną trzecią nowych zakażeń w kraju. Mieszkańcy stolicy Norwegii będą musieli od czwartku nosić maseczki nie tylko w środkach komunikacji miejskiej, ale także w środku obiektów publicznych, gdzie trudno jest zachować bezpieczny odstęp. Zalecono także niespotykanie się z więcej niż 10 obcych ludzi w ciągu tygodnia, wyłączając z tego współpracowników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Premier Norwegii poinformowała o wprowadzeniu obowiązkowej kwarantanny m.in. dla pracowników z Polski

W Norwegii wprowadzona zostaje również obowiązkowa kwarantanna dla pracowników zarobkowych, przyjeżdżających z krajów uznanych przez UE za tzw. czerwone. Wśród nich jest również Polska. Dotychczas cudzoziemcy przyjeżdżający do pracy byli zwolnieni z tego obowiązku.

Od soboty m.in. pracownicy z Polski będą musieli odbyć 10-dniową kwarantannę, tak jak do tej pory turyści. W przypadku innych imigrantów zarobkowych pracodawca będzie zobowiązany do przeprowadzania co trzy dni testów na obecność koronawirusa wśród pracowników, a także do zapewnić im oddzielnych pokoi w trakcie pierwszych dni pobytu.

Dzisiaj grzeje:

1. Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. "Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać"

2. Stanie się już w piątek, wszyscy są w gotowości. Szef kancelarii premiera potwierdza

3. Sklepy zamykane o 20, od 21 zakaz wyjścia z domu, nieczynne urzędy. Drakońskie zakazy przy granicy z Polską

Wcześniej norweskie media poinformowały, że za sprawą zagranicznych pracowników w stoczni w Leirvik wybuchło ognisko koronawirusa. Wielu pracujących tam Polaków zostało poddanych przymusowej izolacji, pozostając bez wynagrodzenia nawet przez miesiąc. Decyzję o zastosowaniu kwarantanny dla pracowników z zagranicy skrytykowała norweska organizacja pracodawców, która wskazuje, że w wyniku takich działań, w wielu zakładach może zostać wstrzymana produkcja.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Monitoring nagrał, co sprzątacz robi psu. Nagranie dostało się do sieci
  2. Wiadomo już, dlaczego Cezary K. został aresztowany. Miał popełnić porażające przestępstwo, oniemieliśmy
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Uwaga, ważna zmiana w aplikacji Zoom. Użytkownicy będą znacznie bezpieczniejsi, jest jeden szczegół
  7. Ulepszony i jeszcze skuteczniejszy syrop z cebuli. Jego moc potęgują nietypowe dodatki

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News