Informacje o lockdownie
Freepik prostooleh
Irmina Jach - 26 Października 2020

Media dotarły do nieoficjalnych ustaleń. W całej Polsce może wrócić pełen lockdown, mamy czas do piątku

Informacje, które obiegły krajowe media, wzbudziły duże zaniepokojenie wśród Polaków. Dziennikarze dotarli do nieoficjalnych ustaleń. Wszystko wskazuje na to, że w całym kraju może wrócić pełen lockdown. Datą graniczną, po upływie której rząd podejmie ostateczną decyzję, jest najbliższy piątek, 30 października. Warto przygotować się już teraz.

Informacje, które pojawiły się w mediach wczorajszego wieczora, przyniosły zapowiedź bardzo negatywnych wydarzeń, które mogą rozpocząć się w najbliższej przyszłości. Wszystko wskazuje na to, że rząd, pomimo deklaracji, że lockdown, który miał miejsce wiosną, już nie wróci, rozważa ponowne wdrożenie tego rozwiązania. Mamy czas do piątku, by temu zapobiec. Przed Polakami ogromne wyzwanie, bardzo trudne do zrealizowania.

Agnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomagaAgnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomagaCzytaj dalej

Informacje na temat kolejnego lockdownu obiegły media

Pandemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia tempa. Niemal każdego dnia dochodzi do rekordowej liczby zakażeń niebezpiecznym patogenem. Dobowe raporty, publikowane przez Ministerstwo Zdrowia w mediach społecznościowych, budzą przerażenie. Kilka dni temu przekroczona została granica 10 tysięcy zarażeń. Wczoraj, w niedzielę 25 października, wykryto aż 11 742 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Najpoważniej jest w województwie mazowieckim, gdzie testy dały aż 1850 pozytywnych wyników. Na kolejnych miejscach plasują się województwa: kujawsko-pomorskie (1150), śląskie (1134), małopolskie (1119), podkarpackie (912), wielkopolskie (851), łódzkie (818), lubelskie (700), dolnośląskie (585), pomorskie (499), zachodniopomorskie (474), świętokrzyskie (405), opolskie (381), warmińsko-mazurskie (340), lubuskie (312) oraz podlaskie (212). Zmarło kolejne 87 osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Dramatyczna sytuacja epidemiologiczna skłoniła rząd do podjęcia poważnych decyzji. Od soboty, 24 października, cała Polska została objęta czerwoną strefą, w związku z czym mieszkańcy wszystkich powiatów są zobowiązani do przestrzegania rygorystycznych wytycznych. Codzienne funkcjonowanie wielu mieszkańców naszego kraju zostało zakłócone. Polacy coraz bardziej boją się, że już wkrótce zapadnie decyzja o pełnym lockdownie, który mieliśmy wiosną.

Obecnie zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej jest obowiązkowe. Uczniowie klas 4-8, a także szkół ponadgimnazjalnych, przeszli na nauczanie zdalne. Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 16. roku życia nie mogą poruszać się po mieście bez opieki w godzinach 8:00-16:00. Ograniczono działanie sektora gastronomicznego - restauracje mogą wydawać jedzenie wyłącznie na wynos. Zakazano wszelkich zebrań powyżej 5 osób, ograniczono liczebność widowni podczas wydarzeń kulturalnych, a także zdecydowano, że wydarzenia sportowe będą odbywać się bez obecności publiczności.

Polacy nie mogą celebrować ważnych momentów życia - zakazano wesel i innych imprez okolicznościowych. Możliwe są wyłącznie przyjęcia domowe, ale lista gości nie może przekroczyć 20 osób. Seniorzy powyżej 70. roku życia nie przemieszczać się, chyba że w celach zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Ograniczona została działalność sanatoriów, uruchomiono także Korpus Wsparcia Seniorów. Ciągle ważą się losy dnia Wszystkich Świętych. Już w tym tygodniu rząd może zdecydować o kolejnych restrykacjach. Dziennikarze dotarli do nieoficjalnych informacji, że Polaków może czekać nawet kolejny lockdown.

- To może być wysłanie całej oświaty na naukę zdalną czy zakaz poruszania się poza dojazdem do pracy. Wszystko zależy od tego, czy zauważalne staną się efekty obostrzeń z połowy października: poszerzenia czerwonych stref, odesłania młodzieży na e-lekcje - zdradził anonimowy informator w rozmowie z portalem Dziennik.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister edukacji wygadał się przed kamerami. Ogromna zmiana dla uczniów jest już przesądzona

2. Minister zdrowia potwierdza, możliwy całkowity lockdown. ”Będę namawiał premiera”, wszystko zależy od zachorowań

3. Zrzucili kobietę ze schodów kościoła. Niezbędna była karetka, porażające sceny

Według źródła, rząd chce zareagować jeszcze przed tym, jak Polacy masowo ruszą na cmentarze podczas Wszystkich Świętych. Jeśli rozwój pandemii nie wyhamuje, można spodziewać się najgorszego. Nowe obostrzenia mogą wejść w życie już w sobotę, 31 października. Decyzje zostaną prawdopodobnie przekazane podczas zwyczajowej konferencji, która, według nieoficjalnych informacji, może odbyć się w piątek, 30 października. Informacje zdaje się potwierdzać sam szef resortu zdrowia.

- Ten tydzień będzie bardzo ważny z punktu widzenia dalszego biegu wypadków (...). Jeśli będziemy dalej obserwować wykładnicze tempo wzrostu, będę namawiał premiera do całkowitego lockdownu. Łóżek nie da się dokładać w nieskończoność - skomentował Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, w rozmowie z portalem Fakt.

Obostrzenia, które obowiązują obecnie, mają na celu zahamowanie wzrostu dziennych przypadków zakażeń koronawirusem. Rząd uważa, że najbliższe dwa tygodnie będą decydujące. Jeśli sytuacja epidemiologiczna się nie ustabilizuje, lockdown prawdopodobnie powróci, przynosząc ze sobą utrudnienia i problemy gospodarcze. Należy zrobić wszystko, by zapobiec takiemu rozwojowi zdarzeń. Przestrzeganie obostrzeń sanitarnych będzie na wagę złota. Niestety, wszystko wskazuje na to, że czeka nas trzecia fala pandemii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zauważyła skulonego pitbulla na ławce. Prawda ją przeraziła, konieczna była pomoc
  2. Nie żyje wschodząca gwiazda futbolu. 17-latek zmarł w tajemniczych okolicznościach, opłakują go czołowi piłkarze świata
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Tajemnicze sygnały z kosmosu ponownie do nas trafiają. Astronomowie nie mogą uwierzyć
  7. Okrasa wyjawił najlepszy przepis na ciasto na pierogi. Jest po prostu idealne

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet/Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News