Kościół w naszym kraju pogrążył się właśnie w żałobie. Zmarł polski prałat

Kościół w naszym kraju pogrążył się właśnie w żałobie. Zmarł polski prałat Źródło: unsplash.com David Tomaseti

Smutne informacje obiegły media. Kościół pogrążył się w żałobie, gdy podano, że zmarł polski prałat. Nikt nie spodziewał się takiej tragedii.

Tragiczne informacje dotarły do rodaków. Ciężko uwierzyć, że odszedł tak niesamowity człowiek, który swoimi słowami każdego potrafił chwycić za serce. To ogromna strata, z którą trudno będzie się pogodzić. Wieść o śmierci prałata spadła na wszystkim niczym grom z jasnego niebo, wielu pogrążając w głębokiej żałobie. Niektórym wciąż ciężko jest w to uwierzyć. 

Koszmarne informacje. Nie żyje polski prałat 

Jak donosi "Fakt", powołując się na informacje biura prasowego archidiecezji krakowskiej, nie żyje ks. prałat Andrzej Fryźlewicz - kapelan śp. kard. Franciszka Macharskiego, metropolity krakowskiego. Kapłan miał zaledwie 65 lat, jednak odszedł po długiej i wyczerpującej walce z chorobą. Ostatnie lata życia spędził w w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Warto wspomnieć, że Fryźlewicz był nie tylko kapelanem śp. kardynała Franciszka Macharskiego - zyskał również dumny tytuł kapelana honorowego Ojca Świętego, kanonika Krakowskiej Kapituły Katedralnej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W ubiegłym roku obchodził 40-lecie święceń kapłańskich, jednak radość przyćmiły problemy zdrowotne. Ks. Fryźlewicz zmagał się z okrutną chorobą, której niestety nie udało mu się przezwyciężyć. Kilka lat temu przeszedł przeszczep nerki. Wieloletni przyjaciele do ostatniego dnia wspierali go w trudnych chwilach, żywiąc nadzieję na szczęśliwy koniec. Polski Kościół pogrążył się w żałobie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Błąd w informacjach Ministerstwa Zdrowia. Właśnie podano faktyczną liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem w Polsce

2. Dagmara Kaźmierska jest w szpitalu. „Królowa życia” ma pilny apel do fanów, pokazała zdjęcia

-  Kardynał Macharski dwoił się i troił, aby wszystko było dobrze. Załatwiał transport lotniczy do Wiednia, żebym przybył tam na czas do zabiegu przeszczepu nerki. Mogę szczerze powiedzieć, że był dla mnie jak drugi ojciec - mówił prałat Fryźlewicz w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”, cytowanej przez "Fakt". 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Naukowcy donoszą. Koronawirus mutował już kilkadziesiąt razy
  2. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy
  3. Powalające nagranie z małą córką Agnieszki Chylińskiej. Internauci rozłożeni na łopatki
  4. Doda wrzuciła do sieci film z intymnych chwil z mężem. Ostrzegamy, widok nie dla wszystkich
  5. Lek na koronawirusa. Lekarze zastosowali nowe leczenie, 19 z 20 zarażonych wyzdrowiało
  6. Nie wylewaj nigdy wody po kiszonych ogórkach. Jest 13 powodów, szósty najlepszy?

Źródło: fakt 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News