Tragiczne informacje, 31 zabitych i ponad 1000 rannych. Katastrofa zniszczyła dwa miasta, dramatyczna sytuacja za granicą

Tragiczne informacje, 31 zabitych i ponad 1000 rannych. Katastrofa zniszczyła dwa miasta, dramatyczna sytuacja za granicą Źródło: .

Informacje, które zostały oficjalnie potwierdzone, nie napawają optymizmem. Przez tragiczną w skutkach katastrofę zginęło 31 osób, a ponad 1000 zostało rannych, niektórzy bardzo ciężko. Trwa walka o życie i przetrwanie.

Informacje są na tyle niepokojące, że ciągle rośnie bilans zabitych i rannych. Przerażające, ponieważ w ciągu niecałych 24 godzin potwierdzono śmierć kolejnych 10 osób.

Informacje o katastrofie są przerażające, jest wielu poszkodowanych

24 stycznia, w piątek wieczorem, zaczął się koszmar mieszkańców dwóch dużych miast. To wtedy zatrzęsła się ziemia w Turcji. Przez wstrząsy o magnitudzie 6,7 zawaliły się dziesiątki domów, a kolejne setki budynków zostały niebezpiecznie naruszone. Służby ratunkowe działają 24 godziny na dobę, bez wytchnienia. Jeszcze 25 stycznia mówiono tylko o 21 ofiarach. Dziś rząd potwierdził, że 31 mieszkańców straciło życie w gruzach, a 1607 osób jest rannych. Niestety, bilans może jeszcze wzrosnąć.

W prowincji Elazig i w kolejnej niedaleko położonej prowincji Malatya zawaliło się łącznie 80 budynków, a 645 jest uszkodzonych na tyle, że ludzie nie mają dokąd wracać. Ratownicy cały czas przeszukują gruzy, do tej pory znaleźli pod nimi 45 żywych osób.

Prezydent Turcji nie został mieszkańców samych sobie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, natychmiast zarządził o udzieleniu pomocy najbardziej potrzebującym.

- Natychmiast zostaną podjęte niezbędne środki (...), aby nikt nie został bez dachu nad głową - mówił Erdogan. W związku z tymi słowami osoby poszkodowane mogą schronić się i otrzymać pomoc w budynkach użyteczności publicznej takich jak szkoły, hale sportowe, urzędy.

Dzisiaj grzeje: 1. Zostawili dzieci na lotnisku, chcieli lecieć bez nich. Jedno mogło być zarażone wirusem z Chin
2. Smutne doniesienia o Piotrze Żyle. Media dotarły do nieznanych faktów, był na skraju

Specjaliści badający trzęsienia ziemi podali, że epicentrum znajdowało się tuż przy mieście Sivrice w prowincji Elazig, czyli 550 km na wschód od Ankary. Wstrząsy odczuli nie tylko mieszkańcy Turcji, ale też Syrii, Gruzji, Armenii i Libanu. Na tym się nie skończyło. Odnotowano również aż 270 wstrząsów wtórnych, których magnituda była już mniejsza - 4, ale również mocno odczuwalna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz jeszcze starą legitymację ubezpieczeniową? Dostaniesz kosmiczne pieniądze
  2. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została jednak tylko na właścicieli konkretnych aut
  3. Na drzwiach domu znaleźli kartkę z ostrzeżeniem. Zignorowali ją, weszli do środka i zamarli z przerażenia
  4. Prawie nikt nie wiedział, przez co przeszła matka Jana Pawła II. Śmierć dziecka i problemy ze zdrowiem są tylko częścią dramatu
  5. Oficjalne: 23 Polaków zagrożonych wirusem 2019-nCov. Są wśród nich studenci Politechniki

Źródło: RMF24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News