Eksplozja na południu Polski. Są ranni, trwa przeszukiwanie gruzów

Eksplozja na południu Polski. Są ranni, trwa przeszukiwanie gruzów Źródło: .

Porażające informacje z południa Polski obiegają media. Doszło do poważnego wybuchu. Strażacy wciąż przeszukują gruzowisko.

Mrożące krew w żyłach informacje docierają do coraz szerszego grona odbiorców. Aż trudno uwierzyć w eksplozję, którą opisują media, nikt nie spodziewał się, że w jednej sekundzie może dojść do tak wstrząsającego wybuchu. Jak możemy się dowiedzieć, niestety jest osoba ranna, a co gorsza poszkodowanych może być więcej. 

Potworne informacje o eksplozji na południu Polski 

Jak podaje Onet, powołując się na doniesienia radia RMF, w Czerwionce-Leszczynach, w powiecie rybnickim, w województwie Śląskim doszło d wybuchu w jednym z przydomowych garaży. Służby, które szybko zostały zawiadomione przez sąsiadów ustaliły, że do zdarzenia najprawdopodobniej doszło na skutek prac. Szybko odnaleziono rannego mężczyznę, którego przygniótł zawalony strop i niezwłocznie przewieziono go do szpitala. 

- Poszkodowany prowadził jakieś prace w garażu i w wyniku tych prac doszło do wybuchu. W tej chwili nie jesteśmy w stanie ocenić, co wybuchło, nie wiemy, czy był to gaz - podaje mł. bryg. Bogusław Łabędzki z rybnickiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z wstępnych ustaleń i krótkiej rozmowy z poszkodowanym wynika, że w budynku była jeszcze jedna osoba. Straż pożarna wciąż przeszukuje gruzowisko, jednak nie natrafiono na rannego. Funkcjonariusze muszą działać szybko, bowiem znajdującej się pod zawalonymi fundamentami osobie z każdą chwilą może coraz bardziej brakować tlenu. 

- Mężczyzna był przytomny. Z wywiadu okazało się, że prawdopodobnie w tym garażu może być jeszcze jedna osoba. Prowadzimy w dalszym ciągu prace związane z przeszukaniem gruzowiska, żeby się upewnić, czy ktoś tam nie pozostał  - dodał mł. bryg. Bogusław Łabędzki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach
2. Gwiazda TVP, TVN i Polsatu spadła na samo dno. Choroba zabrała mu chęć do życia i wszystkie pieniądze, przeżył prawdziwy koszmar

Z uwagi na wciąż trwające poszukiwania nie jest pewne co mogło doprowadzić do tragedii. Najprawdopodobniej policja zajmie się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia, gdy tylko wszyscy poszkodowani zostaną odnalezieni. 

AKTUALIZACJA

Po przeszukaniu gruzowiska okazało się, że strażacy otrzymali mylące informacje, a w zawalonym budynku nie było więcej osób. W garażu, w którym doszło do wybuchu znaleziono natomiast butlę z gazem LPG. Teraz w rękach policji leży zbadanie, jaka była bezpośrednia przyczyna wybuchu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyciekły skandaliczne zdjęcia ze szpitala. Tak przebiega ciężka hospitalizacja Pawła Królikowskiego?
  2. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została jednak tylko na właścicieli konkretnych aut
  3. Fatalne informacje z samego rana. Ogromny pożar w polskim mieście, wezwano 32 zastępy straży
  4. TVN przekazał oficjalne wiadomości, wirus z Wuhan dotarł do kolejnego kraju. Liczba ofiar rośnie w zastraszającym tempie
  5. Filip Chajzer pokazał swoją siostrę. Nikt nie wiedział, że jest taką pięknością, zapiera dech w piersiach

Źródło: onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News