Zatruli się świątecznym alkoholem. Co najmniej 11 osób nie żyje, ponad 300 trafiło do szpitala, tragiczne informacje z zagranicy

Zatruli się świątecznym alkoholem. Co najmniej 11 osób nie żyje, ponad 300 trafiło do szpitala, tragiczne informacje z zagranicy Źródło: .

Informacje płynące z zagranicznych mediów są przerażające. W wyniku zatrucia świątecznym alkoholem śmierć poniosło 11 osób, a ponad 300 trafiło do szpitala. Dramatyczne doniesienia o wielkiej tragedii tuż przed świętami.

Informacje pojawiające się w lokalnych wiadomościach na Filipinach są dramatyczne. Bilans ofiar i osób, które trafiły do szpitala po zatruciu świątecznym alkoholem jest przerażający, a liczby wciąż rosną.

Informacje napływające z Filipin. 11 osób nie żyje

Na Filipinach w okresie świątecznym ogromną popularnością cieszy się alkohol kokosowy. Niestety, okazało się, że partia będąca w sprzedaży została skażona, w wyniku czego nie żyje już 11 osób, a ponad 300 przebywa w szpitalach, gdzie lekarze walczą o ich zdrowie.

Do zatrucia skażonym alkoholem doszło w prowincjach, Laguna i Quezon, leżących na południe od Manili. Wszyscy, którzy trafili do szpitala, spożywali wcześniej tradycyjny napój alkoholowy o nazwie lambanóg, czyli 40-procentową wódkę, która jest wytwarzana przez destylację sfermentowanego mleczka kokosowego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przerażające informacje na temat skażonego alkoholu

Na zlecenie Departamentu Zdrowia alkohol został wnikliwie przebadany. Potwierdziły się wszystkie przypuszczenia, jakoby zatrucia było powiązane ze spożywaniem alkoholu.

- Część kupili na własną rękę do wypicia w weekend i na przyjęciach urodzinowych, podczas gdy inni ludzie otrzymali od lokalnych urzędników na przyjęciach świątecznych - można przeczytać w komunikacie, który wydali po przeprowadzonych testach.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzeczy, których nie wolno robić w Wigilię. Przynoszą nieszczęście na kolejny rok, lepiej uważać
2. 8 Polaków nie żyje, 118 jest rannych. Policja przekazała bardzo niepokojące wiadomości

300 osób, które przebywa w szpitalach będzie wymagało dalszego leczenia. Lekarze na Filipinach ostrzegają przed spożywaniem skażonego alkoholu. Informacje, które pojawiają się zagranicznych mediach nie napawają optymizmem. Liczba ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrastać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Dagmara z "Królowych życia" pokazała, jak spędza święta. Wielu ją znienawidzi, druga połowa jest zachwycona
  4. Najlepszy sposób na świąteczną zgagę. Jest banalnie prosty i pomaga każdemu
  5. Odejście znanego dziennikarza wstrząsnęło Polakami w święta. Ujawniono list, jaki zostawił przed śmiercią, prawda wyszła dopiero po latach

źródło: wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News