Smutne informacje obiegły media. Nie żyje Romuald Koperski, kochało go wielu Polaków

Smutne informacje obiegły media. Nie żyje Romuald Koperski, kochało go wielu Polaków Źródło: .

Informacje o śmierci Romualda Koperskiego obiegły media. Świat żegna wybitnego człowieka i niesłychanie barwną postać o niezliczonych talentach i zainteresowaniach. Życie poświęcił rozwojowi w wielu dziedzinach, które były bliskie jego sercu.

Informacje o tym, że zmarł Romuald Koperski obiegły już media. To był człowiek wielkiej pasji. Zajmował się między innymi lataniem, podróżami oraz grą na pianinie. To w tej ostatniej dziedzinie pobił rekord Guinnessa - wykonał najdłuższy koncert pianistyczny na świecie. Trwał on aż 103 godziny.

Ponadto Romuald Koperski znany był z bardzo odważnej wyprawy - samotnie przepłynął łodzią wiosłową Ocean Atlantycki. Pozostawiony przeciwieństwom losu nigdy się nie poddawał i konsekwentnie realizował swoje zamiary. Pośród jego osiągnięć znajduje się również przelot zabytkowym samolotem z Warszawy do Tokio śladami kultowego pilota, Bolesława Orlińskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Informacje o śmierci Romualda Koperskiego wstrząsnęły społecznością podróżników

Romuald Koperski zmarł w sobotę 23 listopada w wieku 64 lat. Zostawił po sobie wiele książek na temat Syberii, która była jego ulubionym celem podróży. Niektóre tytuły w jego dorobku to: "Pojedynek z Syberią", "Przez Syberię na gapę", "1001 Obrazów Syberii", "Syberia Zimowa Odyseja".

W 1994 roku odbył jedną ze swoich najodważniejszych podróży - przejechał z Zurychu do Nowego Jorku przez Syberię. To właśnie o tej przygodzie opowiada jego książka "Pojedynek z Syberią". Ledwo cztery lata później miał już na swoim koncie kolejne wielkie osiągnięcie związane z krainą lodu - na pontonie przepłynął najdłuższą wschodniosyberyjską rzekę, Lenę. Ma ona długość aż 4500 km. 

Pobił rekord w najdłuższym koncercie pianistycznym

Romuald Koperski poza zamiłowaniem do Syberii, które udowodnił na wiele sposobów - między innymi organizując Międzynarodowy Rajd Samochodowy Kobiet "YEKATERINA" na trasie Gdańsk - Sankt Petersburg - Murmańsk, mógł też pochwalić się ogromną miłością do gry na pianinie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Była gwiazdą TVP, kochały ją miliony. Odeszła w samotności i zapomnieniu

2. Polsat przekazał pilne wiadomości od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 5 województw

Pobił rekord świata w długości koncertu pianistycznego w roku 2010, grając w gdańskim Centrum Handlowym Alfa Centrum przez 103 godziny i 8 sekund. Jego śmierć to ogromna strata dla społeczności podróżników, ale też dla wielu Polaków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zbiorowo gwałcili kobietę i wszystko nagrywali. Ale najgorsze zrobili na sam koniec
  2. Mąż oskarżył ją o tak okrutne rzeczy, że zabierze się za nią prokuratura. Wstrząsające doniesienia o gwieździe "Na Wspólnej", Sylwii Gliwie
  3. Drugiego dnia po śmierci żony otworzył jej szafę. Dotarło do niego co znalazł i nie mógł przestać płakać
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Waloryzacja emerytur 2020. OGROMNE podwyżki, znamy już datę

źródło: onet

Następny artykuł