Chcieli zdobyć szczyt, nie udało się. Właśnie odnaleziono ciała polskich wspinaczy

Chcieli zdobyć szczyt, nie udało się. Właśnie odnaleziono ciała polskich wspinaczy Źródło: Pikio.pl

Do mediów dotarły fatalne informacje za granicy. Po zgłoszeniu zaginięcia dwóch polskich wspinaczy, służby rozpoczęły akcję poszukiwawczą. Niestety, potwierdziły się najgorsze przypuszczenia.

Porażające informacje z zagranicznych mediów. Służby poszukujące zaginionych wspinaczy odnalazły dwa martwe ciała, należące do poszukiwanych. Do zakończenia akcji, trzeba było użyć śmigłowca.

Tragiczne informacje z zagranicy. Nie żyje dwóch Polaków

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w słowackich Tatrach, w miejscowości Biała Woda. Zaginięcie zostało zgłoszone w piątek, przez rodziny poszukiwanych. Bliscy nie wiedzieli wiele o trasie wędrówki taterników, jedyne, co byli w stanie wskazać, to fakt, że 35-latek i 37-latek wyruszyli na górską wspinaczkę, aby zdobyć Kieżmarski Szczyt w Tatrach Wysokich.

Ratownicy zaczęli przeszukiwać teren, zarówno na szlakach, jak i u podnóży góry. Silny wiatr wiejący w piątek oraz w nocy poprzedzającą sobotę, uniemożliwił ratownikom użycie śmigłowca, z tego też powodu przeszukiwano teren jedynie z ziemi. Udało się znaleźć w Białej Wodzie na parkingu samochody zaginionych, co na pewno było sporą wskazówką dla ratowników.

Ratownicy mieli niemały problem aby znaleźć ciała Polaków. Ustalono prawdopodobną przyczynę śmierci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdy sytuacja pogodowa się poprawiła, ratownicy z Horskiej Zahrannej Służby mogli wyruszyć na poszukiwania śmigłowcem. Niestety, spełnił się najgorszy scenariusz. Po południu w okolicach Złotej Turni, odnaleziono martwe ciała dwóch polskich turystów. Przetransportowano je do schroniska, następnie przy pomocy skuterów wywieziono ich ciała z powrotem do doliny.

Dzisiaj grzeje: 1. Mięso na rosół wrzuca się do zimnej czy gorącej wody? Błąd niszczy smak zupy, trzeba go unikać jak ognia
2. Matka dodała wstrząsające zdjęcie z niemowlęciem. Chce, żeby lekarze zapłacili za swoje błędy

Do śmierci dwóch Polaków prawdopodobnie doszło po odpadnięciu od ściany i upadku z wysokości 400 metrów. Obecne warunki w Tatrach nie sprzyjają wędrówkom, ratownicy mieli poważny problem z akcją poszukiwawczą. Ostrzega się przed zagrożeniem lawinowym oraz fatalną widocznością. Z tego też powodu rekomenduje się unikanie górskich szlaków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy wylewu krwi do mózgu. Każdy powinien je znać
  2. Gdzie oglądać skoki narciarskie w Rasnovie? Transmisja w tv i online. Dwie złe wiadomości dla kibiców
  3. Agnieszka Woźniak-Starak wydała nieoczekiwane oświadczenie. Nikt się nie spodziewał
  4. Chłopczyk zaprosił kobietę do tańca. Gdy zaczął, wszystkim opadły szczęki do samej podłogi
  5. 2-letnia córeczka zabiła swoją mamę. Kobieta umierała na jej oczach
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

Źródło: Radio Kraków

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News