Informacje o śmierci
Pixabay.com goszka
Monika Majko - 22 Października 2020

10 osób nie żyje, stan innych nie jest znany. Ogromna tragedia, niepokojące doniesienia mediów

Informacje obiegły krajowe media, nie żyją kolejne 2 osoby. Łącznie potwierdzono już 10 zgonów. Sytuacja jest dramatyczna, dziennikarze przekazali niepokojące wieści.

Informacje są dramatyczne, media przekazały wyjątkowo smutne wiadomości o śmierci kolejnych dwóch duchownych na terenie diecezji, gdzie łącznie odnotowano już 10 zgonów księży. Fatalne wieści obiegły kraj, zagrożonych jest kilkudziesięciu księży.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Informacje o śmierci kolejnych księży obiegły krajowe media

Smutne informacje obiegły krajowe media. Diecezja tarnowska poinformowała o śmierci kolejnych 2 duchownych: 83-letniego ks. Józefa Puchały, emerytowanego proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie oraz 84-letniego ks. Antoniego Tworka, emerytowanego proboszcza parafii Chełm. To kolejne przypadki zgonów wśród kleru, jakie w ostatnich dniach potwierdzono na terenie małopolskiej diecezji.

Najwięcej przypadków śmierci zanotowano 16 października br., tego dnia odeszło aż 4 kapłanów: ks. Wincenty Krzyżak, ks. Stanisław Trytek, ks. Andrzej Klimek oraz ks. Antoni Piś Nie wiadomo czy zgony kapłanów są ze sobą powiązane. Kuria diecezjalna unika podawania w oficjalnych komunikatach informacji, czy przyczyną zgonów duchownych było zakażenie koronawirusem. Łącznie od 15 października br. w małopolskiej diecezji odnotowano 10 zgonów wśród księży.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Niestety, już niedługo liczba zgonów wśród małopolskiego kleru może się zwiększyć. Lokalny sanepid potwierdził niedawno ognisko zakażeń COVID-19 w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie. Badania potwierdziły obecność koronawirusa u co najmniej 40 kapłanów. W związku z dynamicznym wzrostem liczby zakażonych koronawirusem osób na terenie diecezji, Biskup Tarnowski wydał specjalny dekret w sprawie COVID-19.

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych (1 osoba na 4m2 w „strefie żółtej” i 1 osoba na 7m2 w „strefie czerwonej”) ponownie udzielam na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. [...] Przypominam, że wszyscy przebywający w świątyni powinni mieć zasłonięte usta i nos. Ten obowiązek dotyczy także członków LSO asystujących przy ołtarzu, osób zbierających składkę, a także kapłanów uczestniczących w większych koncelebrach (np. podczas pogrzebów). [...] Proszę, aby przy wejściach do kościoła umieścić informację dotyczącą ilości osób, które mogą w nim przebywać oraz o obowiązku zasłaniania ust i nosa - przekazał biskup Tarnowski, ks. Andrzej Jeż.

Sanepid potwierdził zakażenie koronawirusem u co najmniej 40 księży z Tarnowa

W czwartek 22 października 2020 roku Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze informacje o liczbie zakażonych koronawirusem osób na terenie naszego kraju. Padł kolejny dobowy rekord zakażeń, resort poinformował o 12 107 potwierdzonych przypadków COVID-19. Łącznie liczba zakażonych koronawirusem osób w Polsce zbliża się do 215 tysięcy, a ilość zgonów w wyniku COVID-19 przekroczyła już 4 tysiące chorych.

- Mamy 12 107 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1579), wielkopolskiego (1516), małopolskiego (1331), śląskiego (1168), kujawsko-pomorskiego (905), łódzkiego (863), podkarpackiego (777), pomorskiego (710), dolnośląskiego (610), zachodniopomorskiego (515), świętokrzyskiego (486), lubelskiego (411), opolskiego (404), warmińsko-mazurskiego (311), lubuskiego (297), podlaskiego (224). Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 214 686/4 019 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Kolejny kraj podjął nagłą decyzję w sprawie Polski. Wszystko stanie się już w weekend

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Do tej pory na całym świecie zakażonych koronawirusem zostało ponad 41,3 milionów osób, a śmierć w wyniku COVID-19 poniosło ponad 1,13 milionów chorych. Pokonać chorobę zdołało 28,1 milionów pacjentów. Regionalne Centra Krwiodawstwa oraz Krwiolecznictwa w całej Polsce pilnie apelują o oddawanie osocza przez ozdrowieńców. Jest ono stosowane jako lek dla osób, które przechodzą koronawirusa i w obecnej sytuacji jest ogromnym wsparciem dla służby zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat. 12-latek stanął oko w oko z niedźwiedziem. Nagle owczarek rzucił się na ratunek, nie pozwolił skrzywdzić dziecka
  2. Tragiczna wiadomość obiegła świat. Młody gwiazdor doznał bolesnego upadku, jest sparaliżowany (FOTO)
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Nie istnieje lepsza panierka do kotletów schabowych. Wystarczyła zmiana jednej czynność i wyszły jak marzenie
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News