informacje przykra niespodzianka Polacy prognoza pogody
pxhere.com CC0
Joanna Szwalikowska - 22 Października 2020

Zacznie się już na początku listopada. Bardzo przykra niespodzianka dla Polaków

Szokujące informacje dla wszystkich Polaków. Na początku listopada wszystkich nas czeka przykra niespodzianka. Wiele osób nie spodziewało się tak nagłej zmiany.

Przykre informacje dla Polaków. Już niedługo prawdopodobnie czeka nas pewien incydent, który nie spodoba się wielu osobom. Początek listopada może przynieść duże zaskoczenie pod względem pogody. Co nas czeka?

Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećPielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećCzytaj dalej

Szokujące informacje. Pogoda na początku listopada może nas bardzo zaskoczyć

W tym momencie Europa jest zdecydowanie zdominowana przez wyże. Co to oznacza? W najbliższym czasie możemy spodziewać się kontynuacji ciepłej oraz słonecznej pogody. Na znacznym obszarze Polski do listopada mogą nie pojawić się opady deszczu. Na pogodę w całym kraju wpływ ma potężny wyż. Prawdopodobnie nie ustąpi on w ciągu najbliższych 10 dni.

W najcieplejszych regionach Polski do połowy przyszłego tygodnia możemy spodziewać się temperatur przekraczających 20-21 st. C. Pod koniec tygodnia stopniowo temperatura zacznie spadać. Termometry wskażą maksymalnie 16-17 st. C. Nie spodziewajmy się jednak załamania pogody. Wciąż na niebie będzie pokazywać się dużo słońca.

Baryczna sytuacja wyżowa w naszej części Europy będzie miała wpływ na ciepłą oraz słoneczną pogodę. Najbliższe dwa tygodnie powinny upłyną spokojnie, bez gwałtownego pogorszenia się sytuacji pogodowej. Jeszcze przed 10 listopada możemy spodziewać się jednak nagłego, śnieżnego epizodu pogodowego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Wyż nie ustąpi do końca października, a także nie dopuści aktywnych ośrodków niskiego ciśnienia, które mogłyby przynieść nieco ochłodzenia. Jakie są przyczyny dominacji wyżowej nad Europą? Doszukiwać się ich należy w zaniku cyrkulacji strefowej.

W najcieplejszej porze dnia, czyli ok. godz. 14-16 napływ mas powietrza zwrotnikowego sprawi, że na termometrach będziemy widzieć dość wysokie temperatury. Na Pomorzu 15-16 st. C, Na Kujawach 17 st. C, na Ziemi Łódzkiej 18 st. C, na Mazowszu 19 st. C, na Dolnym Śląsku oraz Opolszczyźnie 20 st. C., w południowej części Lubelszczyzny nawet 21 st. C, z kolei na Podkarpaciu 22 st. C.Takich temperatur możemy spodziewać się do przyszłego wtorku.

28 października, w środę, pogoda przyniesie nam nieco ochłodzenia. Nad morzem termometry wskażą maksymalnie 13 st. C, w centralnej część kraju 16 st. C, na południu oraz w zachodniej części kraju do 17-18 st. C. Nocą i o poranku nie poczujemy mrozu. Temperatura wyniesie ok. 5-6 st. C.

Czy wyż ustąpi całkowicie? Kiedy się to stanie? Na ten moment nic nie wskazuje na to, aby wyż miał nagle ustąpić. Olbrzymi ośrodek wysokiego ciśnienia znajdujący się nad Morzem Czarnym do tej pory rozrasta się oraz ma ogromny wpływ na pogodę aż po Rosję. Najbardziej prawdopodobny scenariusz w tej chwili, to przemieszczenie się wyżu w sposób, który umożliwi wędrówkę frontów atmosferycznych w kierunku Polski dopiero w listopadzie.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Stan wyjątkowy do lutego 2021 roku, 12 samorządów wprowadza lokalne kwarantanny. Europejskie kraje reagują na wzrost pandemii

3. Wszystko poszło w programie na żywo. Morawiecki powiedział, co czeka Polaków od soboty

Koniec słonecznej aury nie czeka nas więc prędko. Najnowsze wyliczenia modeli synoptycznych wskazują na to, że zmiany pola barycznego nad Europą będą miały miejsce dopiero na początku przyszłego miesiąca. Jak się okazuje, istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że czeka nas dynamiczna zmiana. W listopadzie możemy spodziewać się dużej ilości zjawisk obfitujących w opady deszczu, a nawet śniegu.

Według najnowszych prognoz, jeszcze przed 10 listopada czeka nas śnieżny epizod. Możemy się wówczas spodziewać całodobowego mrozu oraz opadów śniegu. Wielu Polaków, którzy nie zdołają się przygotować na nagłe uderzenie zimy, nie ucieszy ten fakt.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające słowa Grabowskiego o dawnych czasach. Jego ciotka robiła okropne rzeczy szczeniakom
  2. Na jaw wyszedł sekret zmarłego Dariusza Gnatowskiego. Tuż przed śmiercią udzielił ważnego wywiadu, aktor zdradził tajemnicę
  3. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  4. Wiadomość z ostatniej chwili: rzecznik rządu potwierdził. Wszyscy Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro
  5. Po śmierci Gnatowskiego, Andrzej Grabowski zrobił jedną rzecz. Pożegnanie "Ferdka" z "Boczkiem" wyciska łzy
  6. Internetowi giganci w dobie pandemii. YouTube banuje, Google informuje
  7. Najlepsze ciasto bez pieczenia zrobisz w 10 minut. Potrzebujesz tylko 3 składnikI
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News