Wybuch w południowej Polsce, są ofiary śmiertelne. Porażająca prawda na temat tragedii wyszła na jaw

Wybuch w południowej Polsce, są ofiary śmiertelne. Porażająca prawda na temat tragedii wyszła na jaw Źródło: .

Potworne informacje obiegły media. Na południu Polski doszło do wybuchu, jednak nie to jest w tym wszystkim najgorsze. Prawda o tragedii odbiera mowę.

Koszmarne informacje docierają do Polaków. Nikt nie podejrzewał, że w niewielkiej miejscowości może dojść do podobnego zdarzenia. Tymczasem, szczegóły są jeszcze bardziej zaskakujące. Niestety, mimo szybkiej interwencji służb, nie udało się uratować życia dwóch osób. 

Wybuch w południowej Polsce. Szczegółowe informacje obierają mowę

Jak donosi m.in. TVP Info, do zdarzenia doszło w minioną sobotę ok. godziny 16:20 na jednej z posesji, gdzie znajduje się zakład produkujący okna. Okoliczni mieszkańcy niespodziewanie usłyszeli ogłuszający huk, a gdy wyjrzeli na zewnątrz, dostrzegli jedynie kłęby dymu unoszące się nad miejscowością Miłków w województwie świętokrzyskim. Natychmiast wezwano straż pożarną. Niestety, choć służby zjawiły się już po kilku minutach, na miejscu zastały nie tylko zawalony budynek, ale również ciała dwóch mężczyzn w wieku 44 i 48 lat. 

- W jednym z budynków gospodarczych wybuchł pocisk artyleryjski. Zginęli dwaj mężczyźni – powiedziała  dla TVP ppor. Ewa Kózka z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. 

Miejscowa policja wszczęła pilne śledztwo wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. Po kilku godzinach prawda wyszła na jaw. Na miejscu tragedii znaleziono pociski, dlatego zadecydowano o wezwaniu patrolu saperskiego z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Po niemal całodobowym przeszukiwaniu terenu znaleziono łącznie aż 17 pocisków. Wstępnie ustalono, że najprawdopodobniej odzyskiwano tam materiały wybuchowe. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Zabezpieczyliśmy 17 pocisków artyleryjskich różnego kalibru z czasów II wojny światowej. Akcja będzie kontynuowana w niedzielę, bo pod gruzami zawalonego budynku tych pocisków może być więcej. Moim zdaniem, odzyskiwano tutaj z tych pocisków materiały wybuchowe - powiedział st. chor. szt. Robert Krasowski, dowódca Patrolu Rozminowania z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Odkryto, co łączy niemal wszystkie zmarłe ofiary koronawirusa we Włoszech. Wyniki są niepokojące

2. Grupa nastolatków celowo kasłała na jedzenie w sklepie. Wszystko zarejestrowały kamery

Akcja strażaków była niezwykle trudna. Każdy z nich ryzykował utratą własnego zdrowia, a nawet życia. 

- W miejscu zdarzenia była wysoka temperatura. Mieliśmy hełmy, kamizelki i pełne oporządzenie. Straż pożarna nam bardzo pomagała, zabezpieczała, wypompowała wodę z kanału garażu - dodał Kasowski.

Informacje o wybuchu w południowej Polsce

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Wiadomo, jak będzie wyglądało wielkanocne świecenie pokarmów w Polsce. Wierni przecierają oczy ze zdumienia
  4. Były smakiem dzieciństwa, a teraz wszyscy zapomnieli. Przepis na wafle z kajmakiem, inne desery wymiękają
  5. 13-latka wylądowała w szpitalu przez epidemię. Ale nie ma koronawirusa, powód jest o wiele gorszy

Źródło: tvp info 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News