Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia

Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia Źródło: kadr TVN24

Pokrzepiające informacje dla wszystkich Polaków. Profesor Maksymowicz ujawnił całą prawdę na temat epidemii koronawirusa w naszym kraju.

Aktualizowane każdego dnia informacje dotyczące epidemii Covid-19 w Polsce rodzą coraz większy niepokój wśród obywateli. Niestety, chorych wciąż przybywa, w placówkach brakuje miejsc, sprzętu i rąk do pracy. Sytuacja jest dramatyczna. Czy jednak istnieje szansa, że zamiast gorzej będzie już tylko lepiej? Wyjątkowo dobre informacje obiegły media. Na takie wieści Polacy długo czekali. 

Dobre informacje dla Polaków. Pokrzepiające słowa prof. Maksymowicza 

Dziennikarz TVN24 przeprowadził w ostatnich dniach rozmowę z profesorem Wojciechem Maksymowiczem, pytając o obecną sytuację Polski, w nawiązaniu oczywiście do walki z koronawirusem. Reporter wprost zapytał, czy nasza sytuacja niebawem może zacząć przypominać wydarzenia z Włoch. Maksymowicz stanowczo zaprzeczył tym spekulacją dodając, że walka polskiego rządu z Covid-19 jest bardzo efektywna. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Niewątpliwie jest to polska ścieżka, wygląda, że łagodniejsza niż we Włoszech. Łagodniejsza niż na początku w Chinach, również i w Korei. Wygląda, że jest pewne spowolnienie narastania. Byliśmy przygotowani na trochę większe liczby (...) To jest główny cel naszych działań. Wspólny, wszystkich Polaków. Działania państwa bardzo rozsądne, docieranie do wszystkich domów - powiedział. 

Profesor Maksymowicz przypomniał również, jakie działania podjęte przez zwykłych obywateli mogą wspomóc rząd w walce z wirusem. Na dzień 20 marca liczba chorych wynosi blisko 400 i niestety, wciąż będzie rosła, jednak by uniknąć kolejnych zakażeń, należy stosować się do wszelkich zaleceń. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarł mężczyzna przebywający na kwarantannie. Policjanci zastali w jego mieszkaniu straszny widok

2. Przygotowano trzy scenariusze dla Polski. Ostatni jest dramatyczny: ”zakażona zostanie ponad połowa populacji”

- Jak spacer to tylko sam ze sobą, z dzieckiem, ale już z daleka od innych. (...) To też czasem kusi, ale tego nie róbmy. Dzięki tym wszystkim działaniom, daj Boże, żebyśmy przeszli ten okres łagodniej, tak żeby służba zdrowia dała radę - dodał prof. Wojciech Maksymowicz w rozmowie z TVN24.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  3. Już ponad pół tysiąca przypadków. Ministerstwo zakomunikowało kolejną falę zachorowań
  4. Stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Miała go m.in. zarażona minister zdrowia
  5. Nagranie z kamerki ich poraziło. Rodzice nie mogli uwierzyć, co kot zrobił w łóżeczku ich małego dziecka
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

Źródło: tvn24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News