Nocne eksplozje na zachodzie Polski! Służby postawione na nogi, płomienie i gęsty dym widoczne z oddali

Nocne eksplozje na zachodzie Polski! Służby postawione na nogi, płomienie i gęsty dym widoczne z oddali Źródło: Facebook / ospplewiska

Informacje o niepokojących wybuchach obiegły krajowe media. Dziesięć zastępów straży pożarnej gasiło płomienie, powstałe w skutek groźnych eksplozji na zachodniej Polsce.

Informacje o eksplozjach w dużym mieście na zachodzie Polski przekazała lokalne służby. Dziesięć zastępów straży pożarnej gasiło w nocy ogromne płomienie, które pojawiły się wskutek groźnych wybuchów. Świadkowie zdarzenia podali niepokojące fakty z miejsca zdarzenia.

Informacje o wybuchach na zachodzie Polski obiegły krajowe media

Informacje o nocnych wybuchach obiegły media. Do groźnych eksplozji doszło w Poznaniu. Na terenie hurtowni chemicznej przy ul. Kopanina eksplodowały dwie ciężarówki, wypełnione groźnymi substancjami chemicznymi. Natychmiast pojawił się ogień, który objął oba samochody i szybko przybierał na sile, a na miejsce zdarzenia wezwano służby ratunkowe. Od godziny 20:30 pracowało tam dziesięć zastępów straży pożarnej.

Strażacy prowadzili bardzo sprawną akcję, by jak najszybciej opanować szalejące płomienie, ponieważ zagrożone były okoliczne budynki. Gdyby ogień przeniósł się na sąsiadujące z miejscem wypadku składowisko substancji chemicznych, sytuacja stałaby się naprawdę groźna.

Informacje o eksplozji chemikaliów zaniepokoiły mieszkańców

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Świadkowie zdarzenia podają, że nad płomieniami natychmiast pojawiły się gęste kłęby dymu, które były widoczne z daleka. Widok był przerażający, szalejący ogień w mgnieniu oka doszczętnie pochłonął pojazdy. Chemiczne zadymienie utrzymywało się nad okolicą zdarzenia godzinami. Jak podaje "Alert Poznań" w ciężarówkach prawdopodobnie znajdowały się substancje ADR, które zgodnie z prawem międzynarodowym oznacza się na samochodach za pomocą pomarańczowej tablicy odblaskowej jako bardzo niebezpieczne. W Polsce przewóz takich materiałów dozwolony jest wyłącznie przez odpowiednio wykwalifikowane osoby, które ukończyły 21. rok życia.

Dzisiaj grzeje: 1.Miliony Polek robią tak z włosami. Jeśli jesteście wśród nich, musicie przestać - grozi nowotworem
2. Zdjęcia Beaty Kozidrak trafiły do sieci. Widok jest druzgocący

Pożar został opanowany i nie przeniósł się na okoliczne budynki hurtowni. Na szczęście nie ma ofiar eksplozji, w chwili wybuchu w samochodach nie było kierowców.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Polki dostaną większe emerytury! Lada dzień wielkie podwyżki, wiemy o ile
  4. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków
  5. Genialny sposób babć na rozpadające się pierogi. Dzięki niemu zawsze będą idealne, teściowa będzie ci zazdrościć

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News